19. Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Wielka Liga Czytelników – etap II – wyniki.

12 maja 2020

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." W. Szymborska

Z dumą ogłaszamy, iż od 25 listopada 2019r. do 6 maja br. 40 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w prestiżowym konkursie - Wielka Liga Czytelników.

Tegoroczna edycja konkursu składa się z trzech etapów. Pierwszy etap – szkolny, polegał na przeczytaniu dziesięciu wybranych książek i rozwiązaniu testów. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści, ale także umiejętnością korzystania z wielu źródeł informacji. W pierwszym etapie konkursu uczestników mogli wspierać rodzice, dzięki czemu była to dla wielu wspaniała rodzinna zabawa.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 22 wspaniałych czytelników naszej szkoły.

W kategorii klas I – IV:

• Nina Fiałkowska
  • Witold Fiałkowski
  • Gabriela Gdowska
  • Julek Gilewski
  • Wanda Kuszak
  • Maja Nowak
  • Stanisław Olendrowicz
  • Wojtek Szała
  • Agata Zakrzewska

W kategorii klas V – VIII:

• Kamila Gdowska
  • Zofia Hibner
  • Piotr Kałużny
  • Katarzyna Piszczek
  • Laura Piszczek
  • Wojciech Praczyk
  • Jagoda Stolarek
  • Weronika Stolarek
  • Maja Szymków
  • Martyna Zakrzewska
  • Zosia Zatoka
  • Amelia Zawilińska
  • Maja Zawilińska

Wszyscy ww. uczniowie 11 maja wzięli udział w teście o mistrzostwo szkoły. W tym roku (wyjątkowo) uczniowie rozwiązywali zadania on-line. Nasi uczniowie poradzili sobie wyśmienicie i tylko niewielkie różnice punktowe pozwoliły wyłonić szóstkę zwycięzców.

I tak, do zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę na trzecim etapie (powiatowym) już 28 maja br. należą:

W kategorii klas I – IV:

• Wanda Kuszak
  • Maja Nowak
  • Wojtek Szała

W kategorii klas V – VIII:

• Katarzyna Piszczek
  • Laura Piszczek
  • Wojciech Praczyk

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia uczniom zakwalifikowanym do III etapu konkursu.

Katarzyna Górzyńska

Joanna Kapłon