20. Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Magiczny świat „Baśnioboru” i posumowanie konkursu.

14 maja 2020
Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Magiczny świat „Baśnioboru” i posumowanie konkursu.

Być może nie wiecie, ale „Baśniobór” jest sam w sobie magiczną książką. Nie sposób przejść obok niej obojętnie, jeśli przeczytało się choć kilka stron. Nie sposób przestać czytać, jeśli już się otworzyło książkę. Świat „Baśnioboru” wciąga i wabi tajemnicą, trzyma w napięciu, zaskakuje nieoczekiwanymi zwrotami akcji, fascynuje odwieczną walką dobra i zła, odnosi się do ważnych wartości, np.: miłości, przyjaźni, poświęcenia.

Kim jest człowiek, który stworzył ten fascynujący świat? Otóż Brandon Mull to 46 letni amerykański pisarz. Z wywiadów, które można odnaleźć w internecie wyłania się postać skromnego, ciepłego, rodzinnego człowieka. O samym autorze wiele też mówi oficjalna strona pisarza. Strona jest wprawdzie angielskojęzyczna, ale bez problemu można włączyć „tłumacza”.

Jaki jest jego przepis na tak ciekawe książki, które składają się na cykl „Baśniobór”? Autor w jednym z wywiadów stwierdził: ”Zawsze staram się napisać taką książkę, którą sam chciałbym przeczytać.”

Przechodząc do wyników konkursu „Magiczny świat Baśnioboru”, zaprezentujemy dziś 3 prace zasługujące na uwagę.

Na początek główna bohaterka „Baśnioboru” - Kendra. Kim jest i jaka jest? To „wróżkokrewna” piętnastolatka o magicznych zdolnościach, mądra, dzielna siostra Setha - Zaklinacza Cieni. Maksymilian Haraj z klasy 6d stworzył przepiekną Kendrę z kawałków materiału i włóczki. Jak zerkniecie na zdjęcie, zobaczycie jak wiele pracy włożył w stworzenie bohaterki.

Do ciekawych postaci „Baśnioboru” należy krowa Wiola – ogromne zwierzę, które daje magiczne mleko. Magiczną Wiolę odnajdziemy na rysunku Martyny Błaszkowiak z klasy 7a.

Świat „Baśnioboru” to świat pełen niezwykłych postaci, pełen jest zwłaszcza wróżek. Taką wróżkę, pełną wdzięku i magii, stworzyła Martyna Zakrzewska z klasy 6e.

Na koniec przerażający Bahumat – demon, wyzwolony przez wiedźmę Muriel, wcielenie zła.

Weronika Warguła z klasy 8c z niezwykłą precyzją ukazała jego postać, posługując się akwarelami, kredkami i markerami.

Bardzo dziękujemy za nadesłane prace. Bardzo cieszy nas, że znacie i lubicie książki Brandona Mulla. Mamy nadzieję, że wielu innych uczniów również sięgnie po książki z cyklu „Baśniobór”.

Pod poniższym linkiem znajdziecie dosyć spory fragment pierwszej części „Baśnioboru”, czytany przez Janusza Zadurę.

Dajcie znać, czy was też wciągnął magiczny świat „Baśnioboru”, pisząc na biblioteka@sp1tp.pl lub zostawiając komentarz na FB.

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.