21. Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. 7. Tydzień Języka Polskiego.

18 maja 2020
Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. 7. Tydzień Języka Polskiego.

Jak co roku, już od 7 lat, w naszej szkole organizujemy Tydzień Języka Polskiego. W tym roku nie odbędzie się w szkolnej bibliotece lecz online. Zapraszamy już od wtorku 19 maja do piątku 22 maja uczniów klas IV – VIII. Przeczytajcie poniższy regulamin i już od wtorku klikajcie w podany przez Librus link i rozwiązujcie testy oraz zdobywajcie nagrody.

Powodzenia.

1. Każdy dzień tygodnia przebiega pod innym hasłem.
  2. Każdego dnia, poczynając od wtorku, uczniowie otrzymują link do testu.
  3. Uczniowie rozwiązują zadania indywidualnie online.
  4. Rywalizacja odbywa się w następujących kategoriach:
  • frazeologia (wtorek) - „Frazeologia bez tajemnic”
  • ortografia (środa) - „Corrida ortograficzna, czyli walka z bykami”
  • poprawność językowa (czwartek) - „Potyczki językowe”
  • literatura (piątek) - „Kto czyta, żyje wielokrotnie”
Uczniowie Otrzymują:
  • pochwały za udział w konkursie – za rozwiązanie przynajmniej 3 testów.
  • certyfikat uprawniający do otrzymania cząstkowej oceny celującej lub bardzo dobrej z języka polskiego (przyznawany za najwyższą ilość punktów na poziomie klas).
  • tytuł Mistrzów Języka Polskiego dla klasy za najwyższą ilość punktów zebraną przez uczniów indywidualnie

Uwaga! Uczniowie klas III!

Jeśli chcecie sprawdzić się w zmaganiach z językiem polskim oraz starszymi koleżankami i kolegami – zapraszamy.