Asy Internetu - zakończony

16 października 2019

Asy Internetu

W dzisiejszych czasach Internet przenika wszystkie sfery życia. Wierzymy, że ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Widzimy naszą odpowiedzialność w pomaganiu w bezpiecznym korzystaniu z szans, jakie oferuje sieć.

Aby być w nim bezpiecznym i wykorzystać jego potencjał do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym i wirtualnym.

Uważamy, że wszędzie obowiązują te same zasady zachowania:

• Rozsądek,
  • Uważność,
  • Siła,
  • Życzliwość,
  • Odwaga.

Powyższe hasła stanowią również przewodnie myśli programu edukacyjnego Asy Internetu, który uczy dzieci jak eksplorować Internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

W naszej szkole projekt ten jest realizowany od bieżącego roku szkolnego, natomiast powyższe hasła włączone są również do Programu Profilaktyczno-Wychowawczego naszej szkoły.