Dzień Promocji Zdrowia w SP1 w Tarnowie Podgórnym

19 października 2021
Dzień Promocji Zdrowia w SP1 w Tarnowie Podgórnym

W związku z Międzynarodowym Dniem Owoców i Warzyw został zorganizowany w szkole Dzień Promocji Zdrowia. Przypominaliśmy, że owoce i warzywa są źródłem wielu witamin i składników odżywczych, a także podstawowym elementem zbilansowanej diety.

Zachęcano w różnych klasach do zdrowego stylu życia poprzez spożywanie zdrowych posiłków. Promowano Ideę sezonowości, która gwarantuje urozmaicone i pyszne potrawy. Rozmawiano o sezonowych, polskich warzywach, które dają szereg możliwości na rozszerzenie kulinarnego repertuaru. To także idealny sposób na poznanie nowych smaków.
W tym dniu chętne klasy, z pomocą nauczycieli, przygotowały plakaty, zbilansowane talerze edukacyjne, sezonowe przepisy kulinarne  oraz  gry i quizy. Uczniowie pracowali samodzielnie, w parach lub grupach.

Dziękujemy uczniom i wychowawcom klas  za widoczne na zdjęciach zaangażowanie w tym dniu.

Zespół ds. Promocji Zdrowia