swietlik_color

XIII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych - Świetlik

30 września 2019
XIII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych - Świetlik

W związku ze zgłoszeniem naszej szkoły do XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VIII do udziału w konkursie, który jest jednym z bardziej emocjonujących wydarzeń naukowych dla dzieci w Polsce!

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest nie tylko do dzieci z najmłodszych klas. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: etap przygotowawczy oraz test finałowy.
  • Etap przygotowawczy do Konkursu, polega na przeprowadzeniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się w dowolnym terminie od dnia 21 stycznia do dnia 17 marca 2019r.
  • Drugi etap - test finałowy, odbywa się wyłącznie w drugi wtorek marca. Test finałowy XIII edycji Konkursu odbędzie się 17 marca 2020r.
Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 10zł/os.
Zainteresowane osoby prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu na stronie internetowej.

Uwaga! Wszystkie chętne osoby z klas I-III prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa wychowawcom, natomiast osoby z klas IV-VIII zgłaszanie uczestnictwa nauczycielom biologii, chemii, geografii lub przyrody, a następnie przekazanie im otrzymanej zgody na uczestnictwo i przetwarzanie danych osobowych oraz wpłatę pieniędzy najpóźniej do 29.01.2020r.

Serdecznie zapraszamy!

Dorota Mizera