'Kochaj - nie krzywdź' - Standardy Ochrony Małoletnich

20 czerwca 2024
"Kochaj - nie krzywdź" to hasło wybrzmiewa w ostatnim czasie coraz głośniej, a to za sprawą Standardów Ochrony Małoletnich, które każda placówka ma obowiązek wprowadzić. Nie inaczej jest w naszej szkole. W ostatnim czasie wszystkie klasy rozmawiały ze swoimi wychowawcami na ten temat. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach z psychologiem i pedagogiem szkolnym, które dotyczyły nie tylko Standardów Ochrony Małoletnich, ale też kwestii bezpieczeństwa, granic i emocji.

Ponadto w szkole zaczął funkcjonować Punkt Mediacyjny, którego działania rozkwitną w przyszłym roku szkolnym. Odbywały się także spotkania grupy Treningu Umiejętności Społecznych. Ta forma warsztatowa będzie kontynuowana po wakacyjnym czasie i odpoczynku.
W szkole pojawiają się również nowe pomoce dydaktyczne, psychoedukacyjne, które wspierają rozwój dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w zakresie wyciszania się, technik zapamiętywania na lekcjach i w życiu codziennym. Tym wszystkim dzielić się będziemy w przyszłym roku szkolnym.

Agnieszka Teska–Kulczyńska i Anna Dzięcioł