20 lat Polski w Unii Europejskiej

30 kwietnia 2024
1 maja obchodzimy 20 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie poznali historię włączenia Polski do Unii Europejskiej. Podczas interaktywnych zabaw utrwalili znajomość symboli tj. flagę, hymn, walutę, maskotkę UE. Uczniowie poznawali również kraje członkowskie przyporządkowując flagę do danego państwa. W hallu szkoły pojawiły się dekoracje tematyczne oraz plakaty realizowane w ramach konkursu z języka angielskiego pt. "Małe i duże, europejskie kulinarne podróże".

A przed nami kolejne wyzwania. 9 maja odbędzie się finał projektu edukacyjnego pt. Smaki Europy. W tym dniu klasy przygotują stoisko na podstawie wylosowanego państwa. Pojawią się na nim m.in. tradycyjne potrawy, stroje, charakterystyczna muzyka oraz zwroty w danym języku.

Czekamy z niecierpliwością na efekty pracy naszych kreatywnych uczniów!