5. Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Darmowe audiobooki i ebooki.

24 marca 2020

5. Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Darmowe audiobooki i ebooki.

Wiadomo, że nie można żyć bez czytania. Książka pozwala zapomnieć o problemach, zapewnia rozrywkę, skłania do myślenia, rozwija nas.

Zwłaszcza ta papierowa, szeleszcząca w dłoniach, pachnąca… 

Jednak gdy biblioteki są zamknięte, ratunkiem mogą być audiobooki i ebooki, już nie pachnące i szeleszczące, ale wciąż spełniające te same funkcje, co tradycyjna książka.

Dlatego dziś garść linków z darmowymi i legalnymi audiobookami i ebookami:

Na początek: bardzo przejrzysta strona z dostępnymi lekturami:

Następnie:

 – znajdują się tu teksty, do których prawa autorskie już wygasły. Tu też znajdziemy dużo lektur, ale także tzw. „poczytajki”, z których dla młodszych polecam:

Baśnie -  klasyczne baśnie Andersena, braci Grimm czy Oppamana do posłuchania (by w tym czasie rodzice mogli odpocząć) lub do poczytania.

Zaś dla nieco starszych:

Powieści - klasyczne powieści, jak m.in.:

- wzruszającą powieść A. Dumasa „Hrabia Monte Christo” czy trzymającą w napięciu książkę pt. „Trzej muszkieterowie”,

- pełne niesamowitych przygód powieści J. Verne’a: „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”, „20 000 mil podmorskiej żeglugi”, „Tajemnicza wyspa”,

- pełne uroku powieści Frances Hodgson Burnett: „Mała księżniczka” i „Tajemniczy ogród” (nie można ich nie przeczytać!),

- oraz powieści Edith Nesbit: „Poszukiwacze skarbu” i „Przygody młodych Bastablów”.

 

Zaś dla fanów polskiej fantastyki mnóstwo opowiadań, nowel i powieści znajdzie się tu:

Ponadto darmowych audiobooków i ebooków można poszukiwać na stronach: Woblink, Publio, Virtualo, Nexto, Ebookpoint, Helion, Złote Myśli - jednak oferta jest tu mocno ograniczona.

Z ciekawą inicjatywą wyszedł Empik – oferując wybrane audiobooki i ebooki za darmo przez 60 dni. Zaś księgarnia Legimi „uwolniła” 20 pozycji dla dzieci i młodzieży, z których część można odsłuchać.

Jeśli nie możemy obyć się bez nowości, to może warto zwrócić uwagę na 14-dniowe darmowe okresy próbne, które proponuje np. Empik, Storytel i Legimi. Dużo księgarni internetowych oferuje też atrakcyjne zniżki za dostęp do pojedynczych książek, np. czytam.pl, tantis.pl, bonito.pl.

Warto przeglądać ich ofertę.

 

A wy, jak sobie radzicie z ograniczonym dostępem do książek? Jakie strony polecacie?

Piszcie na bibliosp1t@wp.pl

Zostawcie też komentarz na fb.

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.