autobus

Bezpłatne przejazdy dla uczniów w roku szkolnym 2022/2023

26 sierpnia 2022
Rada Gminy Tarnowo Podgórne podjęła uchwałę określającą zasady finansowania dojazdów uczniów do szkół.

W nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci będące mieszkańcami naszej gminy, które uczęszczają do szkół zlokalizowanych na jej terenie i dojeżdżają do szkoły autobusową komunikacją publiczną

Bilet będzie ważny od 1 października 2022r. do 30 września 2023r. Przez cały wrzesień bieżącego roku uczniowie będą mogli podróżować bez uiszczania opłaty za przejazd. Po tym terminie bezwzględnie wymagane będzie posiadanie karty PEKA/PEKA Junior z doładowaniem.

Co muszą zrobić rodzice, aby uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym mógł korzystać z bezpłatnych przejazdów:

1. Wyrobić uczniowi kartę PEKA lub PEKA Junior.

JAK UZYSKAĆ KARTĘ PEKA
WNIOSEK O WYDANIE KARTY PEKA

Najbliższy punkt obsługi klienta: Tarnowo Podgórne ul. Rokietnicka 23.

2. Dostarczyć kartę PEKA ucznia do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 16.09.2022r.

3. Po załadowaniu przez gminę karta PEKA będzie do odbioru w sekretariacie szkoły.

Zakup i doładowanie biletów w określonym trybie dotyczy również uczniów z Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie gminy i posiadać będą legitymację szkolną.