Biblioteczny Dzień Kubusia Puchatka

9 lutego 2022

Biblioteczny Dzień Kubusia Puchatka odbył się jeszcze przed feriami. Odwiedzili nas wtedy przemili uczniowie klasy IIIa.

Czy w wieku 9 czy 10 lat czyta się jeszcze bajki o Kubusiu Puchatku? No cóż, nasza odpowiedź brzmi – wręcz trzeba! Weźmy taką „zwykłą” bajkę, pt. „Wesoły ogon Kłapouchego”.

Osiołek Kłapouchy tak bardzo chciał być lubiany i podziwiany przez innych, że w tym celu chciał się zmienić – upodobnić do innych. Na szczęście, jego przyjaciel Krzyś, uświadomił mu, że Kłapouchy jest wyjątkowy taki jaki jest i tylko takiego osiołka lubi.

A co uświadomili sobie uczniowie klasy IIIa? To, że każdy z nich jest wyjątkowy!

Nie trzeba się upodabniać do innych, ubierać się tak jak inni, zachowywać się jak inni. Prawdziwi przyjaciele akceptują nas takimi jacy jesteśmy – z naszymi zaletami i wadami (oczywiście, nad wadami można popracować).

Każdy jest ważny i niepowtarzalny – uczy nas bajka o Kłapouchym.

Uczniowie, wypełniając karty pracy (z książki „Buduję swoją pewność siebie” B. Cox) , uświadamiali sobie i innym, jakie są ich zalety/mocne strony, czym się wyróżniają.

Na koniec było dużo śmiechu – podczas zabawy „Przyczep ogonek osiołkowi”, przy sesji fotograficznej przy Kubusiowej fotościance czy też przy tłumaczeniu fragmentu książki „Misiu Szpeniolek”, którą „przetminął na gwarę wielkopolską Julisz Kubel”.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

Biblioteka szkolna