Biblioteczny Escape Room

26 maja 2023

Spośród uczniów, którzy wzięli udział w QR-owym quizie o Mikołaju Koperniku wylosowaliśmy pięć osób. Zwycięzcy zostali zaproszeni do Kosmicznego Pokoju Zagadek w szkolnej bibliotece.

Uczennice miały za zadanie odnaleźć 8 kopert, a następnie rozwiązać umieszczone w nich zadania. Do ich rozwiązania niezbędna okazała się wiedza z matematyki i geografii oraz kreatywność i logiczne myślenie.

Uczennicom udało się rozwiązać wszystkie zagadki, wytypować poprawny kod i poprowadzić swój statek kosmiczny na Ziemię, zgarniając po drodze słodką niespodziankę.

Migawki z przebiegu zabawy można odnaleźć również na bibliotecznym Instagramie: bibliotekasp1tp

Ewa Michałkiewicz-Smentek