Biblioteka szkolna wraz z wydawnictwem Zakamarki zaprosiła do detektywistycznych zabaw klasy 1-3.

10 maja 2022

25 i 26 kwietnia w klasach 1-3 (9 klas) odbyły się warsztaty czytelnicze on-line: Zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają na podstawie książki pt. ”Tajemnica Diamentów”.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni animatorzy z wydawnictwa Zakamarki: Beata Jarmakowska-Stranz i Maciej Stranz. Podstawę warsztatów stanowiła książka opowiadająca o przygodach pary młodych detektywów - Lassego i Mai. Prowadzący odczytali fragmenty jednej z części serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Następnie uczniowie wcielili się w rolę młodych detektywów i rozwiązywali detektywistyczne zagadki.

Uczniowie próbowali wydedukować, kto z podejrzanych może być odpowiedzialny za zniknięcie cennych diamentów ze sklepu jubilera. Przy rozwiązywaniu zagadki dzieci wykazały się niezwykle ważną w pracy każdego detektywa - spostrzegawczością.

Wydawane przez Zakamarki książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” są bestsellerem w Szwecji i w naszej bibliotece.