Dni Bezpiecznego Internetu - plakat wydarzenia

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

16 lutego 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym.

W tym roku nasza szkoła w ramach obchodów DBI zorganizowała prelekcję dotyczącą: łączności, komunikacji oraz bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

Klasy 4-8 uczestniczyły w wykładach prowadzonych przez: funkcjonariusza policji pana Macieja Małaszewskiego oraz pana Dawida Nogalskiego - specjalisty ds. łączności w służbach terytorialnych.

Natomiast klasy 0-3 brały udział w warsztatach dotyczący odpowiednich,bezpiecznych zasad korzystania z Internetu. Tym razem w roli ekspertów wystąpili uczniowie klas starszych.