Dzień Teatru w bibliotece szkolnej

27 marca 2023

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszej szkolnej bibliotece na dużych przerwach działało Teatralne Koło Fortuny prowadzone przez uczennice z Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie – i młodsi, i starsi – rozwiązywali zagadki związane z teatrem, a także prezentowali swoje aktorskie umiejętności na bibliotecznej scenie. Mogli też wykonać przed lustrem gimnastykę warg i języka.

Gościem specjalnym była zaś klasa 1a. Uczniowie zostali zaproszeni na teatrzyk Kamishibai - na „Bajkę o soli”. Po obejrzeniu teatrzyku chętnie wzięli udział w rozmowie, która nawiązywała od bajki. Szybko dostrzegli ważną rzecz: iż nie tylko dzieci uczą się od dorosłych, ale i dorośli wiele mogą nauczyć się od dzieci. Podopieczni pani Oli zapoznali się też z podstawowymi terminami związanymi z teatrem oraz różnymi gatunkami teatralnymi, a także sami wcielili się w aktorów.

Ewa Michałkiewicz-Smentek