Elmer - zajęcia czytelnicze o akceptacji i inności

4 maja 2022

21 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 0b oraz 1b.

Spotkanie dotyczyło tematu tolerancji, akceptacji i inności. Dzieci poznały słonia Elmera – słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Dzieci podczas rozmowy opowiadały o tym, że jesteśmy równi bez względu na kolor skóry czy pochodzenie. Przedszkolaki wykazały się dużą dojrzałością i zrozumieniem tematu różności, akceptacji innych. Bo bycie innym wcale nie oznacza, że jest się gorszym, lecz wyjątkowym.