Europejski Tydzień Sportu

1 października 2024
W dniach 23.09-27.09 nasza szkoła wzięła aktywny udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu. Był to czas pełen ruchu, zdrowej rywalizacji i radości z aktywności fizycznej. Uczniowie mieli okazję na nowo odkryć zabawy, które królowały na szkolnych podwórkach w poprzednich dekadach oraz wziąć udział w bardziej poważnej rywalizacji sportowej.
Podczas długich przerw uczniowie mogli wziąć udział w różnych aktywnościach na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne gry, takie jak: skakanka, gra w klasy, gra w kapsle.

Głównym wydarzeniem tygodnia były Mistrzostwa Szkoły w biegu na 500 m, w których uczestniczyli uczniowie z klas 4-8. Rywalizacja była zacięta, a duch sportowej walki unosił się nad bieżnią. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko, walcząc nie tylko o medale, ale także o satysfakcję z ukończenia biegu. Uczniowie wspierali się nawzajem, dopingując swoich kolegów i koleżanki z klasy. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy zasłużyli na uznanie za swoje zaangażowanie i determinację.