ważne - grafika

Komunikat Dyrektora Szkoły

24 marca 2020
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym

W związku z podpisanym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 25 marca do 10 kwietnia b.r. w naszej szkole nauka realizowana będzie na odległość.

Zdając sobie sprawę z wszelkich ograniczeń i problemów, mam obowiązek jako dyrektor szkoły, dbając o bezpieczeństwo uczniów, wprowadzić nowy model funkcjonowania naszej placówki z wykorzystaniem metod i technik umożliwiających naukę i pracę w zmienionych warunkach.

Aktualnie opracowywany jest plan pracy szkoły, w którym uwzględnione będą sposoby i tryb realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania. Wszystkie informacje zostaną zamieszczone na www szkoły w zakładce szkoła on-line. Znajdą tam Państwo:
  • harmonogramu przesyłania prac i zadań uczniom,
  • tygodniowy zakres treści nauczania realizowany w poszczególnych klasach,
  • informację o sposobie  i formach weryfikowania wiedzy uczniów,
  • informacje o formie i terminie konsultacji poszczególnych Nauczycieli z Rodzicami.
Życzę Państwu i Uczniom przede wszystkim zdrowia i wytrwałości oraz zachowania spokoju i rozsądku. Szkoła to instytucja, która zawsze określała, a w obecnym czasie jeszcze bardziej determinuje życie całych rodzin. Stoimy przed nowym wyzwaniem - przeorganizowania pracy szkoły na prace zdalną, dostosowaną do możliwości psychofizycznych i technicznych uczniów. Pracownicy naszej szkoły dołożą wszelkich starań, by praca ta była efektywna, liczymy jednak na cierpliwość i wyrozumiałość z Państwa strony. To nie będzie łatwy czas, a szkoła po raz kolejny zostanie wystawiona na próbę. Ufam jednak, że cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym także i ten, trudny egzamin zaliczy w zdrowiu i wzajemnym szacunku.

Z poważaniem,
M. Gawrońska-Garstka