wykrzyknik

Komunikat Dyrektora Szkoły

31 sierpnia 2020

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy Uczniowie!

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach szkoły w dniu 1 września 2020r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ opracowane zostały procedury postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie szkoły i będą omówione przez Wychowawców klas podczas spotkań z uczniami w pierwszym dniu nowego roku szkolnego. Państwa również bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci zależy od nas dorosłych, dlatego też liczymy na Państwa współpracę, utrwalanie w domach dobrych wzorców dotyczących zasad higieny, budowanie atmosfery spokoju i poczucia bezpieczeństwa, a także uwrażliwianie na to, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialności za zdrowie drugiego człowieka.

Oogólne zasady

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.

Aby zachować dystans między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczyć gromadzenie się uczniów na terenie szkoły zostają wprowadzone następujące zasady:

1. Uczniowie wchodzą do szkoły, wychodzą na przerwę i opuszczają budynek szkolny tylko wyznaczonymi wejściami.
  2. Każdy oddział klasowy podczas lekcji przebywa w jednej sali.
  3. Do szkoły/oddziału przedszkolnego może uczęszczać tylko zdrowe dziecko. Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.
  4. Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę.
  5. Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.
  6. Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich. Umówieni interesanci sekretariatu, dyrekcji, nauczycieli mogą przebywać w szkole tylko w obrębie sekretariatu i zobowiązani są do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.
  7. Kontakt ze szkołą odbywa się przez dziennik Librus, drogą elektroniczną i telefonicznie. Na bezpośrednią rozmowę z dyrekcją petenci umawiają się przez sekretariat szkoły.
  8. W szkole zaleca się stosowanie maseczek w częściach wspólnych i ciągach komunikacyjnych. W salach lekcyjnych, podczas lekcji, uczniowie przebywają bez osłony nosa i ust.
  9. Rodzic/prawny opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej na terenie szkoły, ma obowiązek założyć maseczkę zasłaniającą usta i nos oraz zdezynfekować ręce bezpośrednio po wejściu do budynku szkoły.
Prosimy również o zapoznanie się z wewnątrzszkolnymi procedurami, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2020/2021.

Na nowy rok szkolny 2020/2021 wszystkim Uczniom, Rodzicom, Opiekunom, Przyjaciołom szkoły życzymy zdrowia, siły i dużo optymizmu.

Z wyrazami szacunku,
Dyrekcja szkoły