Wielkanoc - kolorowe pisanki

Kurczaczki, zajączki, baranki... czyli rodzinny konkurs na świąteczną ozdobę wielkanocnego stołu

13 marca 2023

Konkurs ma charakter rodzinny i jest organizowany jest przez Zespół Wychowawców Świetlicy we współpracy z Radą Rodziców.

Zachęcamy do udziału ponieważ wszystkie prace złożone na konkurs zostaną przekazane Radzie Rodziców do wykorzystania na Wielkanocnym Kiermaszu Świątecznym.

Cel konkursu:
  • kultywowanie tradycji wielkanocnych,
  • rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej.
Przedmiot konkursu:
  • ozdoba wielkanocna: zwierzęta symbolizujące Wielkanoc – forma przestrzenna. Może to być np. kurczaczek z włóczki, zajączek z origami, baranek z waty, rodzinka zwierzaków z wydmuszek w koszyku itp. – wybór, rozmiar i forma przestrzennej kreacji należą do Was!
  • pamiętajcie, że forma przestrzenna ma wysokość, szerokość i głębokość, a prace płaskie, np. kartki, rysunki itp. nie będą oceniane.
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z klas 0-8. Uczeń może wykonać pracę razem z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Wszystkie prace należy wykonać ręcznie.

Miejsce i termin składania prac konkursowych:
  • prace należy składać do dnia 23 marca 2023r. (czwartek!) do godziny 16.00 w świetlicy szkolnej,
  • do każdej pracy składanej na konkurs należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię, nazwisko i klasa ucznia oraz informacja o osobach pomagających w wykonaniu pracy (np. mama, babcia, siostra),
  • prace konkursowe nie spełniające wymagań i oddane po terminie nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej,
  • organizator nie zwraca prac konkursowych.
Prawa autorskie: udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody do opublikowania prac i informacji o autorach (imię, nazwisko, klasa) w Librusie, na www i Facebooku szkoły/świetlicy. Udział w konkursie jest również jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przekazanie prac Radzie Rodziców do wykorzystania na wielkanocnym kiermaszu świątecznym.

Ocena prac konkursowych: Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów:
  • walory artystyczne,
  • kreatywność,
  • oryginalność,
  • estetyka wykonania,
  • nawiązanie do tradycji.
Rozstrzygnięcie konkursu: Komisja Konkursowa dokona oceny prac i do dnia 27 marca 2023r. ogłosi wyniki na łamach dziennika Librus (ogłoszenie). Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają pochwały (z wpisem do Librusa).

Zachęcamy do udziału w konkursie!
Wychowawcy świetlicy