Lekcja demokracji w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym

29 września 2023

W piątek 29.09.2023r. w naszej szkole miały miejsce demokratyczne wybory powołujące Samorząd Uczniowski na bieżący rok szkolny 2023/2024.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała specjalnie powołana do tego komisja składająca się z uczniów klasy VII.

Począwszy od pierwszej godziny lekcyjnej, uczniowie ruszyli do lokalu wyborczego zlokalizowanego w łączniku naszej szkoły. Po krótkim objaśnieniu zasad oddawania głosu przez osoby do tego uprawnione, pełni satysfakcji uczniowie składali swoje karty wyborcze do urny.

W konsekwencji przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Nadia Bajer z klasy VIIIb, która swoją kadencję będzie pełniła ze wsparciem zastępcy - Vanessy Ciesielskiej z klasy VIIb.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to także praktyczna lekcja odpowiedzialności i sprawczości. Stanowi możliwość nabycia umiejętności analizy oraz refleksji nad swoimi przekonaniami jak i priorytetami. Prawidłowe oddawanie głosu w tych wyborach z całą pewnością zaowocuje w przyszłości roztropnym podjęciem obowiązku obywatelskiego.

Nowemu Samorządowi serdecznie gratulujemy, życząc wielu sukcesów w pełnieniu tak poważnej oraz znaczącej funkcji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego