List Dyrektora szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego

26 czerwca 2020

Szanowni Państwo, Wychowawcy, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym, Kochani  Uczniowie, Droga Młodzieży,

Kiedy we wrześniu inaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020 pełni entuzjazmu i zapału do pracy, nie przypuszczaliśmy jak bardzo będzie się on różnił od poprzednich.

Kiedy składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne mówiąc „dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności” nie sądziliśmy, jak bardzo realnego kształtu i wymiaru one nabiorą. Gdy wyjeżdżaliśmy na ferie zimowe, nikt z nas nie domyślał się, że po powrocie drzwi do szkoły zostaną wkrótce zamknięte i rozpocznie się coś, do czego nikt z nas nie był przygotowany – zdalne nauczanie.

Po początkowej panice, obawach i strachu, który jest wpisany w ludzką naturę (boimy się przecież tego, czego nie znamy) oraz problemach związanych ze sprzętem, Internetem, brakiem umiejętności obsługi nowej platformy itp., nastąpił czas żmudnej pracy. W proces nauki i dydaktyki zostali zaangażowani już nie tylko Wychowawcy i Nauczyciele, ale także Rodzice bezpośrednio wspierający swoje dzieci, pomagając w każdym zadaniu. Słowa wielkiego uznania i podziękowania kieruję do wszystkich Państwa, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem realizowaliście zadania w tej trudnej sytuacji kryzysowej.

Ale udało się! Dziś możemy z dumą powiedzieć, że zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 z powodzeniem i bezpiecznie, a nasi Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Wszyscy zdobyliśmy również nowe kompetencje informatyczne. Mam świadomość, że sukces ten jest udziałem całej społeczności szkolnej. Dziękuję Dyrekcji i Kierownictwu szkoły, wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Rodzicom, Pracownikom administracji i obsługi za kreowanie nowego wizerunku szkoły online, za stworzenie bezpiecznych warunków podczas egzaminów ósmoklasistów oraz otaczanie opieką i wsparciem dzieci, którym niewątpliwie trudno było funkcjonować w izolacji koleżeńskiej. Uczniom naszej szkoły dziękuję za zaangażowanie, pracowitość i systematyczność w nauce zdalnej.

Życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, dużo słońca i pogody ducha.

Do zobaczenia!

Magdalena Gawrońska-Garstka