1581493976

List Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym do Rodziców uczniów klas ósmych

29 kwietnia 2020

Szanowni Państwo,

zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Przez ostatnie miesiące trwała budowa i wyposażanie budynku Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym,
w skład którego wchodzą Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia Tarnowo Podgórne. Nowoczesna, przestronna i bezpieczna szkoła czeka na Państwa dzieci. W ubiegłym tygodniu wyposażona została pracownia technologii mechanicznych, następne pracownie, jakie będą wyposażane to dwie pracownie mechatroniczne i pracownie informatyczne.

Oferta edukacyjna, tak jak pisałam do Państwa w poprzednim liście, obejmuje w Technikum Tarnowo Podgórne naukę w pięciu  zawodach, tj.  zawodzie technik informatyk, technik mechatronik, technik logistyk, technik procesów drukowania i technik elektronik.

W Branżowej Szkole I stopnia uczniowie będą się mogli z kolei uczyć się w systemie dualnym w jednym spośród trzynastu zawodów, a są to: cukiernik, piekarz, kucharz, fryzjer, magazynier logistyk, mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, drukarz offsetowy, operator maszyn przemysłu spożywczego, stolarz, tapicer, krawiec, mechanik - monter maszyn i urządzeń. Ponadto istnieje możliwość nauki w innych wybranych przez uczniów zawodach, w tym w zawodach rzemieślniczych.

W chwili obecnej prowadzę rozmowy z doświadczonymi nauczycielami, którzy wyrażają chęć pracy w szkole. Grono pedagogiczne będzie starannie dobrane. Wolę pracy zadeklarowali do tej pory nauczyciele wszystkich przedmiotów ogólnokształcących i nauczyciele przedmiotów zawodowych - dwóch doświadczonych nauczycieli przedmiotów informatycznych, czterech nauczycieli mechatroniki, trzech przedmiotów poligraficznych, dwóch nauczycieli elektroniki. Jako pedagog z niemal 26 stażem i były pracownik Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty będę pracowała nad tym, aby poziom nauczania zarówno w Technikum jak i Branżowej Szkole I stopnia Tarnowo Podgórne był wysoki.

Zachęcam Państwa dzieci do aplikowania do szkoły. Zapraszam też do kontaktu mailowego pod adresem dyrektor@zst-tp.pl. Zachęcam ponadto do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej szkoły oraz profilu na Facebooku Zespół Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne.

Z wyrazami szacunku i życzeniami spokoju na najbliższy czas.
Agata Herda - dyrektor szkoły