Mit o Heliosie i Faetonie

5 grudnia 2022

Większość uczniów bardzo lubi świat komiksu. Za pomocą zwięzłego tekstu, ciekawych rysunków oraz wyrazów dźwiękonaśladowczych można tworzyć pasjonujące historie.

Podczas lekcji j. polskiego uczniowie kl. 5b i 5d poznali mit o Heliosie i Faetonie. Ustalili elementy świata przedstawionego i wyodrębnili najważniejsze zdarzenia w tekście. Następnie nadali greckiemu mitowi formę… komiksu. Podczas jego tworzenia wykazali się dużą kreatywnością. Praca sprawiła im wiele radości i zabawy, ale jednocześnie uświadomiła, że stworzenie komiksu nie jest łatwym zadaniem. Wymaga nie tylko umiejętności plastycznych, ale także wyobraźni.

Poniżej możemy zobaczyć efekty pracy uczniów.