Młodzi Cyfrowi - zakończony

23 października 2019
Projekt Młodzi Cyfrowi prowadzony przez Fundację Dbam o mój z@sięg stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015-2016, które dotyczyły problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce.

Wyniki dotychczas zrealizowanych przez Fundację badań są podstawą do działań edukacyjnych, które wspierane są między innymi przez Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Komisję Episkopatu Polski.

Do udziału w projekcie może przystąpić bezpośrednio szkoła bądź jednostka samorządu terytorialnego (powiat, gmina). Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, czyli oddziaływań zmierzających do ograniczenia takich zjawisk jak uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych czy gier online.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

Logo fundacji Dbam o mój z@sięg