15 października 2019

W czwartek i piątek reprezentacja naszej szkoły rozgrywała pojedynki szachowe i warcabowe walcząc o Mistrzostwo Gminy.

Uczniowie grający w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) wywalczyli 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach w Szachach (skład: Nikodem Borowiak, Mikołaj Kucz, Paweł Woroch, Martyna Perz, Maja Samulska).

W warcabach, które rozgrywane były jako turniej indywidualny, najlepiej spisała się Maja Samulska zajmując 4 miejsce, które pozwoliło uzyskać awans do rozgrywek powiatowych.

Dużo lepiej poradzili sobie młodsi uczniowie, którzy zostali Mistrzami Gminy w szachach. Wszystkie mecze wygraliśmy, dzięki czemu w najbliższy wtorek nasza reprezentacja w tym samym składzie (Stasiu Sułkowski, Piotr Olszyński, Tymek Światopełk-Mirski, Lena Michalska) będzie walczyła na Mistrzostwach Powiatu w Kórniku. Dodatkowo Lena indywidualnie została Mistrzynią Gminy w Warcaby.

Dorota Sikorska