Nasze uczennice laureatkami XXX konkursu Złota Żaba 2022/2023!

27 kwietnia 2023
Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica naszej szkoły Emilia Przybylska z klasy VIIIc, zajęła w finale trzecie miejsce i została laureatką XXX konkursu Złota Żaba 2022/2023 w dziedzinie literatury i języka polskiego, organizowanego przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu.

Tegorocznych nagrodzonych w dziedzinie literatury i języka polskiego wyłoniono spośród 2456 uczniów z województw wielkopolskiego i lubuskiego.

Sukces odniosła także Weronika Stolarek z klasy VIIIa. Zajęła XVIII miejsce w dziedzinie matematyki i również została laureatką XXX konkursu Złota Żaba 2022/2023. W części matematycznej wzięło udział 2224 uczestników z województw wielkopolskiego i lubuskiego.

Organizatorzy konkursu stawiają przed uczestnikami zadania wymagające logicznego
i niestereotypowego myślenia oraz nagradzają tych, którzy wykażą się intelektualną odwagą, wyobraźnią i umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań problemów.

Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Górzyńska