Nauka dla Ciebie

31 marca 2022
W środę 30.03.2022r. uczniowie sześciu klas od 5-8 w ramach lekcji geografii mieli okazję uczestniczyć w warsztatach realizowanych w ramach wspólnego programu Centrum Nauki Kopernik z Warszawy oraz Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Nauka dla Ciebie”.

Tematem spotkań w zależności od grupy było ciśnienie oraz bezwładność. Doświadczeni edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik przeprowadzili dla naszych uczniów szereg doświadczeń obrazujących ww. zagadnienia, ale też dali możliwości uczniom do samodzielnego eksperymentowania - były balony, kule magdeburskie, butelki plastikowe i kilka innych przedmiotów, które przybliżyły uczniom tematy, które początkowo wydawały się zawiłe, a pod koniec okazało się, że w życiu codziennym spotykamy się z tymi zagadnieniami i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Warsztaty okazały się niesłychanie ciekawe i inspirujące do nowych poszukiwań, a także do eksperymentowania i szukania ciekawych rozwiązań