Noc Naukowców

12 maja 2023

Podczas wiosennej edycji Nocy Naukowców, która odbywała się w naszej szkole, uczniowie mogli w świetnej atmosferze uczyć się poprzez zabawę biorąc udział w przyrodniczym Kole Fortuny oraz w kultowej grze Taboo, a także w zabawie Va Banque. Drużyny rywalizowały ze sobą w kategoriach takich jak: rośliny, zwierzęta, człowiek i innych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, umiejętnościami i rewelacyjnym refleksem. Nie obyło się też bez koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela, które wykorzystała jedna z drużyn, dzwoniąc do kolegi. Rozgrywkom towarzyszyły zwroty akcji i wielkie emocje.

Uczestnicy mieli również możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Panem Jackiem Brudzińskim z Fundacji Einsteina, który poprzez pokazy i doświadczenia wytłumaczył dzieciom zjawiska towarzyszące ciśnieniu atmosferycznemu. Były balony, worki próżniowe, które uwięziły misia, maty fakira i inne ciekawe doświadczenia.

Nie mogło zabraknąć doświadczeń chemicznych, podczas których zobaczyliśmy np.: jak otrzymujemy acetylen, zwęglanie cukru czy spalanie magnezu. Na sam koniec uczniowie, poprzez odkrywanie i samodzielne dociekanie, stworzyli swoje mieszaniny i „slimy” oraz bańki mydlane.

Dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku!

Nauczyciele Przedmiotów Przyrodniczych