Noc Naukowców

26 kwietnia 2022

12 kwietnia odbyła się trzecia już Noc Naukowców. To jedyne takie wydarzenie w naszej szkole! Tym razem na Uczniów z klas 4-5 czekały trzy niezwykłe spotkania z prawdziwymi Pasjonatami – z Panią dr Moniką Fliszkiewicz, Panem Robertem Przybylskim oraz Państwem Samoląg. Podczas tej imprezy nie było czasu na nudę! Uczniowie zgłębiali tajniki eksperymentowania, poznali świat motyli oraz przyjrzeli się życiu pszczół.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią o pszczołach. Pani Monika w bardzo przystępny i sugestywny sposób opowiadała o zwyczajach tych jakże pracowitych owadów. Uczniowie zobaczyli prawdziwy ul, ramki, odkurzacze. Przez moment poczuli się jak pszczelarze zakładając kapelusze chroniące przed ukąszeniem, posmakowali też kilka rodzajów miodów – były przepyszne.

Państwo Samoląg, Rodzice Rafała i Julki, uczniów naszej szkoły, zaprezentowali nam różnego rodzaju owady - od przepięknych motyli poprzez ważki aż po muchówki. Poznaliśmy cykle rozwojowe owadów, nauczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki, dzięki eksponatom mogliśmy przyjrzeć się owadom z bliska.

Natomiast Pan Przybylski, Tata Antosi, zabrał nas w krainę doświadczeń z różnych dziedzin astronomii, fizyki i mechaniki uświadamiając nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. W przerwach pomiędzy pokazami uczniowie mogli też zobaczyć wystawę prac wykonanych przez uczniów klas 5 i 7 w ramach lekcji geografii – makiety jaskiń krasowych, profile glebowe oraz strefy roślinności w Tatrach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i naukę w rewelacyjnej atmosferze i zapraszamy na następne Noce Naukowców w naszej szkole!

Nie możemy doczekać się kolejnych edycji!

Nauczyciele Przedmiotów Przyrodniczych

Katarzyna Gorzelana, Małgorzata Matczak oraz Dorota Mizera