Noc Zawodowców 2021 edycja 4.0 Hybrydowo – Zawodowo

2 października 2021
1 października w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. I. I. Śniadeckich w Poznaniu odbyła się Noc Zawodowców 2021 edycja 4.0 Hybrydowo – Zawodowo, której patronatem został Pan Marek Woźniak, Marszałek województwa wielkopolskiego.

Podczas trwania Nocy Zawodowców uczniowie mieli okazję brać udział w pokazach na żywo np. kuchnia molekularna (pokaz kucharski), wykonywanie analizy chemicznej (pokaz chemiczny), wykonywanie kompozycji kwiatowych (pokaz architektury krajobrazu) czy stoisko makijażysty i fryzjera (pokaz kosmetyczny i stylizacji fryzur).

W czasie spaceru po szkole można było podejść do stoisk Volkswagen Poznań – Fabryka Samochodów Dostawczych i Komponentów lub Gestamp Polska Sp. z o.o., które współpracują ze szkołami i współtworzą klasy patronackie.

Dla uczniów klas ósmych zorganizowane były zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego w formie indywidualnych konsultacji oraz warsztatu pt. „Czas START! Wybieram Szkołę cz. II”, które poprowadziła Pani Regina May.

Dziękujemy Samorządowi Województwa Wielkopolskiego jak również Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego za organizację i możliwość wzięcia udziału w imprezie.

Linki: