Nowoczesna technologia w Szkole Podstawowej nr 1

29 stycznia 2021

Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy środek dydaktyczny do nauczania chemii, tzw. Wirtualne Laboratorium Empiriusz, które zostało sfinansowane ze środków oświatowej subwencji pozyskanej przez Urząd Gminy w Tarnowie Podgórnym.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz jest doskonałym, cyfrowym odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów. Nauczyciele zostali przeszkoleni w obsłudze Empiriusza i są gotowi, aby prowadzić również wirtualne lekcje chemii, by uczniowie mogli samodzielnie oraz bez zagrożenia i w atrakcyjny sposób przeprowadzać doświadczenia, umiejętnie posługiwać się sprzętem laboratoryjnym, a także odczynnikami chemicznymi. Empiriusz jest urządzeniem intuicyjnym i pozwoli uczniom poczuć się jak w prawdziwym laboratorium chemicznym, co umożliwi rozwijanie zdolności chemicznych na prowadzonych zajęciach w klasach 7 i 8.