wykrz

Oświadczenie dla Pracodawcy - komunikat dyrektora

13 października 2020
Drodzy Państwo,
po zakończeniu okresu kwarantanny nałożonej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w celu usprawiedliwienia swojej nieobecności w pracy należy w terminie 3 dni od zakończenia kwarantanny przedłożyć swojemu pracodawcy OŚWIADCZENIE O ODBYTEJ KWARANTANNIE. Wzór pisma oraz wyjaśnienia znajdują się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Szkoła nie podpisuje tego dokumentu, tylko Państwo indywidualnie, wpisują swój Pesel, imię i nazwisko oraz pozostałe wymagane dane.  Następnie trzeba cierpliwie czekać (od miesiąca do trzech miesięcy) na pisemną decyzję administracyjną, którą wydaje SANEPID.
Szkoła przekazała do Sanepidu tylko imienne listy dzieci oraz nr telefonów Rodziców. Nie podawaliśmy ani adresów ani innych informacji o Państwie i domownikach.
Wiem, że sytuacja była dla wszystkich trudna i skomplikowała życie rodzinne i zawodowe. Przepraszam za nerwy i stres, na który zostaliście Państwo i domownicy a zwłaszcza dzieci narażeni. Proszę jednak o wyrozumiałość. Decyzja Sanepidu, Organu Prowadzącego i dyrektora szkoły była adekwatna do sytuacji i może właśnie w ten sposób, przerywając transmisję wirusa i ograniczając kontakty, ocaliliśmy czyjeś życie.
Życzę całej społeczności szkolnej, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły przede wszystkim zdrowia  oraz tego, abyśmy nie musieli już więcej zawieszać zajęć.

M. Gawrońska-Garstka
Dyrektor szkoły