Projekt Umiem Pływać

16 grudnia 2020

Projekt Umiem Pływać to zajęcia sportowe dla uczniów realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania dofinansowanego ze środków Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W programie nauki pływania uczestniczyło 29 uczniów z klas trzecich. Celem głównym zajęć było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Zajęcia odbywały się od 8 września raz w tygodniu - 1 godzina zajęć na basenie. W związku z odwołaniem zajęć spowodowanym sytuacją epidemiologiczną, żeby zrealizować projekt od 6 października zajęcia zostały wydłużone o 1 godzinę. Z powodu zawieszenia stacjonarnych zajęć edukacyjnych projekt zakończył się 3 listopada.

Joanna Kapłon

Paweł Rutkowski