Projekt Kreatywna Matematyka

23 października 2023

Uczniowie klas czwatych w ramach kółka matematycznego realizują projekt "Kreatywna Matematyka".

Głównym założeniem projektu jest innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych.

Projekt opiera się na działaniach rozwijających kreatywność, kształtujących kompetencje matematyczne i pomagających odkryć matematykę z zupełnie innej strony.

Patronatem Honorowym projektu jest Minister Edukacji i Nauki.

W październiku na kółku matematycznym uczniowie zrealizowali dwa zadania z modułu I, tj. wykonywali mandale jesienne oraz symetrię liści jesiennych.