Projekty literackie

16 grudnia 2020

W listopadzie i grudniu uczniowie klas 4a, 5b, 6c i 6d podsumowali lekcje z tekstem literackim i przygotowali zadania projektowe.

Klasa 4a wraz z Pinokiem przeniosła się do teatru marionetek. Wszyscy wykonali lalki przedstawionych w lekturze postaci. Podczas lekcji on-line prezentowali swoje kukiełki i odgrywali krótkie scenki z ich udziałem. Czasami trochę zmieniali bieg wydarzeń, ale bawili się przy tym wspaniale, pokonując tremę przed występem.

Uczniowie klasy 5b podsumowali cykl lekcji poświęcony mitologii, tworząc komiksy z wybranymi bohaterami w roli głównej. Powstały dzięki temu prace opowiadające o znanych nam losach bogów i herosów, ale także całkiem nowe historie.

Uczniowie klasy 6c i 6d zmierzyli się z trudniejszym zadaniem – przewodnikiem
po Śródziemiu. Niektórzy wzorowali się na tekście Tolkiena, ale byli też tacy, którzy tworzyli własne krainy i w ciekawy sposób oprowadzali po nich turystów.

Z pewnością wszyscy z zainteresowaniem obejrzą prace koleżanek i kolegów, gdy już uda się nam spotkać w szkole.

Katarzyna Górzyńska