Realizacja planu pracy i projektów podejmowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu w roku szkolnym 2020/2021

16 grudnia 2020
Promowanie wartości życzliwej, bezinteresownej i mądrej, bo potrzebnej pomocy.
  • Cykliczna, coroczna akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku w Przyborówku (październik oraz grudzień 2020r.).
  • Dzień życzliwości - budowanie dobrego klimatu społecznego Szkoły.
  • Współudział w organizowaniu w Szkole promowanej przez MEN akcji "Razem na Święta" (cel: bezinteresowna pomoc innym, integracja społeczności szkolnej, kształtowanie odpowiedzialności za drugą Osobę).
Zaproponowano następujące, wybrane z rekomendowanych przez MEN, działania:
  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich emerytowanym Pracownikom naszej Szkoły, Pracownikom Służby Zdrowia, a także Sąsiadom,
  • samodzielne przygotowanie pierniczków i obdarowanie nimi emerytowanych Pracowników Szkoły, Sąsiadów,
  • zbiórkę maseczek (tylko w oryginalnych i zamkniętych opakowaniach) dla Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
  • zebranie darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Przyborówku.

Akcja charytatywna Razem na Święta spotkała się z dużym, pozytywnym odbiorem w społeczności szkolnej.

Anna Redzimska