wykrzyknik

Rekrutacja do klas pierwszych - rok szkolny 2022/2023

11 lutego 2022

Dyrektor szkoły ogłasza terminy i procedury zapisów dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz terminy i procedury rekrutacji dzieci spoza obwodu szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym na rok szkolny 2022/2023.

Informacje podstawowe

1. Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej jest ustawowym obowiązkiem spoczywającym na rodzicach lub opiekunach prawnych dziecka.

2. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkolnym przyjmowane są do klasy pierwszej na podstawie zapisu dokonanego przez rodziców lub prawnych opiekunów.

3. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą zostać przyjęte do szkoły jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami po zakończeniu zapisów dzieci z obwodu szkoły. Odbywa się to w postępowaniu rekrutacyjnym wg terminów i zasad ustalanych przez Wójta Gminy i Radę Gminy Tarnowo Podgórne.

4. Do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2015.

5. Dzieci z rocznika 2016 (sześcioletnie) mogą być przyjęte do klasy pierwszej na wniosek rodzica pod warunkiem, że w bieżącym roku szkolnym korzystają z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

1. Obwód Szkoły Podstawow nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym stanowią miejscowości: Góra, Kokoszczyn; Tarnowo Podgórne ulice: Łąkowa, Daleka, Łanowa, Kręta, Przecznica, Rokietnicka, Jasna, 23 Października, Wąska, Szkolna, Spółdzielcza, Księdza Zbigniewa Sasa, Księdza Czesława Niklewicza, Władysława Jeszke, Sportowa, Zielona, Sasankowa, Cicha, Konwaliowa, Magnoliowa, Chabrowa, Liliowa, Malwowa, Plac Margaretek, Fiołkowa, Irysowa, Żonkilowa, Krokusowa, Narcyzowa, Przebiśniegowa, Słonecznikowa, Nasturcjowa, Makowa, Okrężna, 27 Grudnia, Sadowa, Kalinowa, Modrakowa, Gerberowa, Wrzosowa, Wenecka, Mediolańska, Turyńska, Rzymska, Florencka, Aroniowa, Żurawinowa, Agrestowa, Jesienna, Bolzańska, Licealna, Sezamkowa, Zaściankowa, Astrowa, Jabłoniowa;

2. Termin zapisu: 14 – 25 lutego 2022r.

3. Miejsce i sposób skłania dokumentów: wymagane dokumenty składa osobiście rodzic lub prawny opiekun w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 - 16.00.

4. Wymagane dokumenty składane przy zapisie dziecka do klasy pierwszej:

5. Wymagane dokumenty składane przy zapisie dziecka 6 letniego do klasy pierwszej:

Rekrutacja dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły

Rekrutacja odbywa się z zgodnie z harmonogramem określonym Zarządzeniem Nr 17/2022 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 19 stycznia 2022r. i zasadami określonymi w Uchwale Nr XXXV/602/2021 Rady Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 26 stycznia 2021r.

Terminy rekrutacyjne:
  • 28 lutego - 18 marca 2022r. - składanie wniosków,
  • 04 - 11 kwietnia 2022r. - pisemne potwierdzenie przez rodzica wyboru szkoły,
  • 14 kwietnia 2022r. - ogłoszenie listy przyjętych uczniów do klasy pierwszej.