Scena teatralna w bibliotece szkolnej!

2 grudnia 2022

Z radością informujemy, że w naszej bibliotece pojawiła się przepiękna prawdziwa scena teatralna.

Pomysł na scenę narodził się już po pierwszych zajęciach czytelniczo–teatralnych prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej w oddziałach przedszkolnych. Bo dlaczego nasi uczniowie nie mieliby występować na prawdziwej scenie?

Pomysł podchwycił pan Paweł, który zaprojektował i własnoręcznie wykonał to dzieło. Efekt końcowy jest imponujący.

Baaardzo dziękujemy panu Pawłowi.

Do realizacji projektu zostały w większości wykorzystane materiały z odzysku. Idei powstania sceny przyświecała zasada „zero waste”. I wyszło wspaniale.

Nasz biblioteczny teatrzyk będzie wykorzystywany nie tylko do zajęć z oddziałami przedszkolnymi, bo będzie służył wszystkim uczniom: świetnie nadaje się do sesji fotograficznych towarzyszącym akcjom czytelniczym (np. sesja z okazji Dnia Pluszowego Misia), a w najbliższym czasie na tej scenie odbędzie się Festiwal Piosenki Świątecznej. Pomysłów na wykorzystanie sceny teatralnej w bibliotece mamy mnóstwo.

Ewa Michałkiewicz-Smentek