Spotkanie z Hospicjum Palium

21 listopada 2021

W poniedziałek 8 października uczniowie, którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu, mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu prowadzonym przez Koordynatorów Wolontariatu na rzecz Hospicjum Palium, Panią Magdalenę Szczepaniak i pana Franciszka Szkudelskiego.

W obecności Pani Dyrektor Magdaleny Gawrońskiej-Garstki oraz opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu wolontariusze wysłuchali prelekcji na temat idei wolontariatu oraz opieki hospicyjnej. Poprzez podawane konkretne przykłady, Pani Magdalena zachęcała do włączenia się w prospołeczne działania na rzecz innych. Wyjaśniła też na czym polega Motyli Wolontariat. Podczas spotkania wolontariusze pod okiem gości wykonywali motyle na folii, które są symbolem Hospicjum Palium.