biologia

Sukces naszej uczennicy

22 stycznia 2021

18 stycznia 2020 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym – Katarzyna Szumska, osiągając bardzo wysoki wynik, zakwalifikowała się do następnego, już ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu! Opiekunem Kasi jest nauczyciel biologii – pani Małgorzata Matczak.

Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego z biologii.

Wszystkie stopnie konkursu łączy jeden temat - człowiek. Tematem przewodnim etapu szkolnego był człowiek w mikroświecie, natomiast etapu rejonowego - człowiek w świecie zwierząt.

Kasia musiała wykazać się niebywałą wiedzą. Zadania obejmowały zagadnienia dotyczące inżynierii genetycznej, dziedziczenia cech u człowieka, gatunków inwazyjnych w Polsce, prionów, prebiotyków, mechanizmu wentylacji płuc, przedstawicieli parzydełkowców występujących w Polsce, koronawirusa SARS-CoV-2 itp.

Uczennica poradziła sobie fantastycznie!

Kasiu, wielkie gratulacje! Powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w marcu!