3 września 2019

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym

Świetlica szkolna jest częścią szkoły i podlega wszystkim zasadom i normom prawnym dotyczących jej funkcjonowania.

Opieką świetlicy objęci są uczniowie naszej szkoły, zakwalifikowani na podstawie wypełnionej przez rodziców karty zapisu do świetlicy (karta określa szczegółowo godziny pobytu dziecka w świetlicy, dane dotyczące osób upoważnionych do odbioru dziecka. Uwaga: W przypadku jakichkolwiek zmian w sposobie odbioru lub powrotu dziecka informację w formie pisemnej należy przekazać nauczycielowi świetlicy).

Świetlica czynna jest w godzinach: 7:00 - 17:00

Głównym celem naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dzieci przebywające w świetlicy mogą odrabiać zadania domowe i przygotowywać się do zajęć lekcyjnych pod czujnym okiem wychowawców. Nasi wychowankowie biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów, takich jak m.in. zajęcia plastyczne, techniczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, językowe, matematyczne, zabawy stolikowe, tematyczne i swobodne. Nasi uczniowie biorą również udział w licznych konkursach oraz uczestniczą w projektach proponowanych przez wychowawców. Wychowankom, którzy mają niezwykłe pasje i talenty, proponujemy możliwość pokazania swoich zainteresowań i umiejętności w ramach projektu „Zaprezentuj swój talent”.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają z bogatego zbioru gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów czy słuchania muzyki. Dzieci uwielbiają zajęcia sportowe i zabawy na świeżym powietrzu, dlatego podczas zajęć w świetlicy oferujemy im różnorodne zabawy ruchowe, spacery, gry i zabawy na placu zabaw i boisku szkolnym. Podczas zajęć świetlicowych korzystamy również z innych pomieszczeń w szkole – zajęcia w sali komputerowej czy sali gimnastycznej zawsze wywołują spore zainteresowanie naszych podopiecznych.

Coraz częściej nasze konkursy kierujemy nie tylko do wychowanków, ale także do ich rodzin – kreatywność dzieci i ich rodziców podczas wspólnego wykonywania zadań jest niezwykła! Prace uczniów eksponowane są na wystawach szkolnych i gazetkach ściennych dekorujących świetlicę, co sprawia naszym podopiecznym i ich rodzicom ogromną satysfakcję.

A nam największą satysfakcję sprawiają słowa kierowane przez naszych podopiecznych do  rodziców: „Mamo, tato! Przyjdźcie później, bo tu jest fajnie, jeszcze nie chcę wracać do domu”.