Uniwersytet Młodego Przyrodnika

21 stycznia 2020
W sobotę 18 stycznia uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu unijnego Zostań młodym inżynierem środowiska, zorganizowanego przez Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zajęcia były przeprowadzone przez wykładowców uniwersyteckich w sposób niezwykle profesjonalny i ciekawy. Uczniowie mieli okazję poznać zagadnienia tj. czary z wody – czy wiesz co pijesz? Przeprowadzili analizę czystości wody, wykonali badania ph wody oraz badania na obecność azotanów i fosforanów w wodzie. Kolejne zajęcia nazywały się beton – czyli robimy sztuczny kamień. Zajęcia odbywały się w sposób warsztatowy - każdy uczeń samodzielnie wykonywał piramidy z betonu. Odbyły się też warsztaty z kompetencji społecznych. Uczniowie na zajęciach uczyli się, ale też zaprezentowali swoją dotychczas zdobytą wiedzę – nauczyciele mogą być z nich dumni.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i czekamy na kolejne zajęcia po feriach.