Walentynki w bibliotece

21 lutego 2022

U nas były aż trzy dni pełne miłości i życzliwości! Zaś gościem specjalnym była klasa III B.

Nasi goście usłyszeli trochę straszną, trochę śmieszną historię z książki „12 ważnych opowieści”. Historia 10 –letniego bohatera i jego taty skłoniła nas do refleksji na temat codzienności, która czasami przesłania nam to, co ważne. Idąc za przykładem uczniów z III a, spróbujmy spojrzeć na naszych bliższych życzliwiej i pokazać, że nam na nich zależy.

Spróbujmy tez zastanowić się co lub/i kto jest dla nas ważny – uczniowie z 3a szybko zapełnili swoje serduszka różnymi przykładami.

Trzecioklasiści wypełniali też przyniesione  walentynki miłymi  myślami o każdym ze swoich kolegów i koleżanek.

A co działo się na przerwach w walentynkowej bibliotece?

Oczywiście można było wypożyczać książki o miłości i nie tylko. Można było wziąć udział w warsztatach tworzenia  walentynkowych zakładek, a  przy okazji posłuchać romantycznej muzyki. Można też było sfotografować się z ukochaną książką przy naszej serduszkowej fotościance.

A dodatkowo, do końca lutego, można podarować walentynkę  naszej  bibliotece!

Spośród wszystkich serduszek rozlosujemy kilka i ich autorom wręczymy drobne upominki.

A do następnych walentynek niech nam towarzyszy złota myśl:

„Żyj każdą chwilą, śmiej się często, kochaj całym sercem”.