XV Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych - Świetlik

15 listopada 2021

XV Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych - Świetlik

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VIII do udziału w konkursie, który jest jednym z bardziej emocjonujących wydarzeń naukowych dla dzieci w Polsce!

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

Konkurs przebiega w dwóch etapach - etap przygotowawczy oraz test finałowy.

Etap przygotowawczy do Konkursu polega na przeprowadzeniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się w dowolnym terminie od dnia 11 stycznia do dnia 8 marca 2022r.

Drugi etap - test finałowy, odbywa się wyłącznie w drugi wtorek marca. Test finałowy XV edycji Konkursu odbędzie się 8 marca 2022r.

Termin Testu Konkursowego - organizator zastrzega sobie jednak prawo do odwołania Konkursu, przesunięcia jego terminu lub reorganizacji zasad przeprowadzania Konkursu, jeśli na mocy zarządzeń odpowiednich władz państwowych lub decyzji Szkół Podstawowych tryb ten choćby dla części uczniów zostanie zmieniony na inny, w szczególności tryb hybrydowy lub zdalny. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym przysługuje Organizatorowi także w przypadku jakiejkolwiek reorganizacji pracy Szkół Podstawowych oraz zasad przeprowadzania zajęć dla uczniów wydawanych przez odpowiednie władze państwowe lub Szkoły Podstawowe w związku ze stanem epidemii.

W przypadku przesunięcia terminu Konkursu lub reorganizacji zasad jego przeprowadzania, o czym mowa w ust. 13, Organizator wyznaczy inny termin lub określi inne zasady przeprowadzenia Konkursu, o czym Szkoły podstawowe zostaną poinformowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Uczestnicy Konkursu są jednak uprawnieni do wzięcia udziału w Etapie przygotowawczym stosownie do postanowień określonych w ust. 4 i 5.

Konkurs jest przeprowadzany na 8 poziomach obejmujących zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 12zł/os.

Zainteresowane osoby prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu na stronie internetowej.

Uczniowie klas młodszych oraz Uczniowie pionu starszego klas 4-8 zapisują się u nauczyciela chemii p. Mizery drogą dziennika Librus. Termin zapisów mija 11 lutego.

Do 14 lutego Rodzice (prawni Opiekunowie) lub Uczniowie dostarczają odliczoną kwotę (12zł) pieniędzy oraz zgodę uczestnictwa dziecka w konkursie. Link do pobrania zgody na uczestnictwo.

Uwaga!

Wszystkie chętne osoby zgłaszają swój udział w konkursie u nauczyciela p. Doroty Mizery poprzez dziennik Librus w terminie do 11 lutego.

Termin wpłat mija 14 lutego!

Serdecznie zapraszamy!

Szkolni Koordynatorzy Konkursu