Z życia szkoły 2005/2006

Policjant przyjacielem dziecka

Bezpieczeństwo dzieci to sprawa szczególnie ważna dla rodziców i nauczycieli. Temat ten ma wiele aspektów. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Ale bezpieczeństwo to także inne sytuacje stwarzające zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Aby uświadomić dzieciom na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażone w drodze do i ze szkoły, nauczycielki klas pierwszych zaprosiły 28 września 2005r. przedstawicieli Policji i Straży Gminnej. Przypomnieli oni uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jako piesi oraz jako rowerzyści. Policjanci zwrócili uwagę dzieci na mogące zaistnieć sytuacje problemowe i przedstawili różne sposoby zachowań. Omówiono między innymi zachowania dzieci w przypadku spotkania z nieznajomą osobą, agresywnego zachowania napotkanego psa czy częstowaniem słodyczami przez starszych kolegów.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały policjantów, a także same podawały przykłady sytuacji według nich niebezpiecznych. Na pewno rozmowa z policjantami pomoże uczniom dostrzec istniejące niebezpieczeństwa, lepiej je zrozumieć, a przede wszystkim ochroni przed przykrymi konsekwencjami. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom obrazki oraz kwiaty z przydomowych ogródków.

 

Dzień Patrona - 13.X.2005r.

Tego uroczystego dnia, ważnego dla nas wszystkich, uczniowie zebrali się w klasach o godzinie 8.00. Był to czas na przygotowanie się do Mszy Świętej.

O 8:30 przeszliśmy do Kościoła na uroczystą Mszę Św. Modliliśmy się szczególnie o jak najszybszą beatyfikację Jana Pawła II. Po powrocie do szkoły klasy IV, V, VI uczestniczyły w uroczystym apelu. Wysłuchaliśmy krótkiej części artystycznej poświęconej naszemu Patronowi. Potem każda klasa zaśpiewała przygotowaną na tą okazję nową zwrotkę ulubionej pieśni Jana Pawła II "Barki". Podczas apelu mogliśmy podziwiać prace uczniów, przygotowane na konkurs "Kwiaty dla Papieża", a szczególną uwagę wszystkich zwracała wspaniała Barka.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się ponownie na boisku szkolnym. Przedstawiciele klas odczytali wówczas intencje modlitewne. Później przywiązaliśmy je do balonów, by dotarły daleko. Z zachwytem wpatrywaliśmy się w niebo, gdzie poszybowały nasze modlitwy.

Po powrocie do klas zajęliśmy się realizacją zadań przydzielonych poszczególnym klasom. Każdy z nas na pewno zapamiętał ten dzień.

 

W kręgu mitów Greków i Rzymian

3 marca 2006r. odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu dla klas V-VI "W kręgu mitów Greków i Rzymian".

Do eliminacji zgłosiło się 19 uczniów z klas piątych oraz uczeń jednej z trzecich klas. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą antycznego świata i jego mieszkańców. Pomyślnie test rozwiązało i tym samym zakwalifikowało się do finału 10 uczniów.

W finale spotkaliśmy się 14 marca w bibliotece szkolnej. Uczestnicy konkursowych zmagań świetnie odpowiadali na wiele pytań, wykazali się pomysłowością i talentem przygotowując rekwizyty czy stroje z epoki starożytnej. Podczas prezentacji z przyjemnością podziwialiśmy prace i wystąpienia uczniów. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy też opowieści o
losach mitycznych bohaterów, herosów czy bogów. Dlatego o ostatecznych wynikach zdecydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów. Laureaci na pewno otrzymają na zakończenie roku szkolnego nagrody książkowe. 14 marca uczestnicy ścisłego finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i certyfikaty.

Oto nazwiska szkolnych znawców mitów Greków i Rzymian:

- I miejsce    Kamil Nowakowski klasa IIIa,
- II miejsce   Maria Ziółkowska klasa Vc,
- III miejsce  Magdalena Szyjka klasa Vb, Piotr Dzikowski klasa Vc.


W świecie baśni i legend

Uczniowie SP im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym mają możliwość uczestniczenia w różnych konkursach organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Jednym z nich był konkurs pt. "W świecie baśni i legend" przeprowadzony w dniach 06.03.2006r. - 13.03.2006r. przez panią Katarzynę Górzyńską i panią Jolantę Protasiewicz.

Konkurs został skierowany do uczniów klas III i IV, a przeprowadzono go w trzech etapach. Uczniowie otrzymali wykaz lektur koniecznych do przeczytania. Do pierwszego etapu zgłosiły się 22 osoby. Dzieci biorące udział w pierwszym etapie musiały rozwiązać pisemny test, w drugim wykonać dowolną techniką ilustrację do wylosowanej baśni lub legendy. Po dwóch etapach wyłoniono 13 finalistów konkursu, którzy uzyskali największą ilość punktów.

W finale uczniowie popisywali się pięknym czytaniem fragmentów baśni, odpowiadali na zadawane przez komisję pytania oraz odgadywali z jakiej baśni czy legendy pochodzi odczytany fragment. Musieli także w ciekawy sposób opowiedzieć, co przedstawia ich praca plastyczna. Wszyscy uczestnicy finału wykazali się ogromną wiedzą, więc w ostatecznym wyniku decydowały małe różnice w punktacji:

- I miejsce    Zuzanna Raszewska klasa IIIc,
- II miejsce   Magdalena Włodarczak klasa IIIa,
- III miejsce  Jarosław Kawałek klasa IIIb,
- wyróżnienie - Kamil Kaźmierczak klasa IIIb.

 

Gdzie jesteś Pani Wiosno?

Dnia 21 marca br. już od samego rana w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym było wesoło, kolorowo i gwarno, a to za sprawą nadejścia w dniu dzisiejszym pierwszego dnia Wiosny.

Nawet słoneczko od samego rana uśmiechało się wesoło. Uczniowie klas 0–III wraz ze swoimi wychowawcami do tej uroczystości przygotowywali się dużo, dużo wcześniej ucząc się piosenek, wierszy, dekorując klasy w wiosenne kolory, wybierając charakterystyczne dla poszczególnych klas emblematy oraz przygotowując symbol odchodzącej zimy - Marzannę.

Na boisku szkolnym uformował się kolorowy korowód, który ruszył ulicami Tarnowa Podgórnego. Można było dostrzec nie tylko pięknie przygotowane Marzanny, ale również pomysłowe emblematy zwiastujące wiosnę - pierwsze wiosenne kwiatki, żabki, pszczółki, słoneczka, motylki, wianuszki.

Gdy uczestnicy imprezy dotarli na plac OSP powitali ich gospodarze - strażacy z panem Komendantem Stanisławem Przybylskim na czele. Na dzieci czekała Pani Wiosna, w którą wcieliła się wychowawczyni klasy IIIc pani Beata Bronowicka, prowadząca całą imprezę. Na uroczyste powitanie Wiosny przybył Wójt naszej gminy pan Kazimierz Marchlewski, uczniom towarzyszyła również pani dyrektor naszej szkoły Maria Stachowiak. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że mają już dosyć złej zimy i należy jej symbol Marzannę spalić w ognisku przygotowanym przez strażaków. Poszczególne klasy prezentując piosenki i wiersze na powitanie Wiosny rzucały Marzanny w płomienie. Następnie Pani Wiosna zaproponowała wszystkim klasom udział w różnych konkurencjach, wcześniej przygotowanych przez organizatorów tej imprezy. Dzieci miały okazję, aby rozwinąć i zwinąć wąż strażacki, mogły ścigać się strażackim slalomem, grać w piłkę nożną, rzucać piłką do celu, mogły obejrzeć strażackie samochody. Aby nabrać siły do dalszej zabawy mogły także posilić się pyszną grochówką.

Atrakcji było tego dnia co nie miara, ale jak to zwykle bywa, to co dobre szybko się kończy i uroczystość powitania pierwszego dnia Wiosny musiała dobiec końca. Wszystkie klasy za piękne przygotowanie się do spotkania z Panią Wiosną oraz za czynny udział we wszystkich konkurencjach otrzymały ogromne torby cukierków. Pani Wiosna, wraz z dziećmi podziękowała wszystkim wychowawcom, strażakom, Radzie Rodziców oraz przybyłym Rodzicom, za pomoc w zorganizowaniu tak sympatycznej i milej imprezy. Wiemy, że dzień ten uczniom naszej szkoły długo pozostanie w pamięci.

Usatysfakcjonowane zarówno zaangażowaniem, jak i widocznym zadowoleniem uczestników zabawy organizatorki, pani Beata Bronowicka, pani Urszula Narożna oraz pani Jolanta Protasiewicz, pragną złożyć serdeczne podziękowania panu Stanisławowi Przybylskiemu Komendantowi OSP w Tarnowie Podgórnym, Straży Miejskiej, oraz wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Pierwszego Dnia Wiosny dla uczniów naszej szkoły.
 


Rekolekcje Wielkopostne

Podczas rekolekcji z pewnością wszyscy słuchali ciekawych opowieści sióstr Elżbietanek, księdza proboszcza, oraz księdza Wojtka.

W drugim dniu umuzykalnił nam czas pan Leszek, który jazzował i bluesował na gitarze. Podczas rekolekcji rozmawialiśmy o ciekawej opowieści o Madzi, która za wszelką cenę chciała zrobić jakiś dobry uczynek. Wykonaliśmy także piękne rebusy, oraz plakaty zachęcające do chodzenia do kościoła.


Pierwsza rocznica śmierci Jana Pawła II

Nigdy nie zapomnimy dnia 2 kwietnia 2005 roku.

Nerwowe, niecierpliwe wyczekiwanie na kolejne komunikaty z Watykanu. Moment, kiedy zabiły dzwony i poczucie opuszczenia. Nieśmiało rósł w nas jednak pokój, że Jan Paweł II jest w niebie, że będzie z nami na zawsze.

3 kwietnia w tym roku spotkaliśmy się na apelu. Uczniowie - Mali Pomocnicy Matki Bożej i Rycerze Niepokalanej - przygotowali przedstawienie o tym, jak Pan Jezus przekazał władzę św. Piotrowi oraz wiersze i wspomnienia o Janie Pawle II.

Po apelu odsłonięto tablicę pamiątkową, którą umieszczono na kamieniu przy dębie. Drzewko posadzono rok temu w maju, w rocznicę urodzin Papieża-rodaka.


23 kwietnia - światowy dzień książki i praw autorskich

23 kwietnia od 1996 roku obchodzony jest na całym świecie jako Dzień książki i praw autorskich. Data ta jest datą symboliczną.

23 kwietnia urodzili się lub zmarli znani pisarze - Shakespeare, Cervantes. Dzień ten, na wniosek rządu Hiszpanii oraz Międzynarodowej Unii Wydawców, został ustanowiony przez UNESCO Dniem Książki i Praw Autorskich.

Z obchodami tego święta łączy się piękny zwyczaj kataloński (Katalonia - region Hiszpanii). Każdy mieszkaniec Katalonii w dniu św. Jerzego (patrona tego regionu) obdarowuje bliskich książkami i różami. Także nasza biblioteka szkolna otrzymuje w prezencie książki. Ofiarodawcami są uczniowie, ich rodzice oraz nasi absolwenci.

21 kwietnia 2006r. w bibliotece szkolnej na wystawie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaprezentowano książki podarowane przez uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2005/2006.
 


Festyn z okazji dnia dziecka

Tradycja urządzania festynów i jarmarków sięga w Polsce czasów zamierzchłych. 

Dnia 3.06.2006 roku, ku uciesze dziatwy szkolnej, również my, to znaczy Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym i Rada Rodziców, kolejny raz z rzędu urządziliśmy festyn z okazji Dnia Dziecka.


Otwarła go pani Dyrektor Maria Stachowiak wraz z p. Wójt panią Teresą Domagalską, Przewodniczącym Rady Gminy panem Tadeuszem Czajką, Przewodniczącą Rady Rodziców i Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

Czegóż to u nas nie było? Jeśliś zapragnął złowić rybkę - nagroda cię nie ominęła. Jeśli wsiadłeś na rower i ominąłeś przeszkody wszelkie - wchodziłeś w wór i dalejże w podskokach ku ping pongowi. A można było i w Robin Hooda się pobawić na strzelnicy, i wieżę z piłek ułożyć. A jeśli któreś z dziatek chciało nabrać sił, mogło pokrzepić się popcornem, lodami i sokami, szczodrze rozdawanymi przez dyżurujących rodziców. Najbardziej zmęczeni, a chętni do sprawdzenia, jak to drzewiej bywało, wsiadali do bryczki i podziwiali naszą piękną wieś.

Żądni wrażeń artystycznych cieszyli oczy obrazami. A wylicytowawszy cenę najwyższą - kupowali. Kupowali też ci, którzy lubią wygrywać - ponad tysiąc losów, a każdy wygrany! Po emocjach hazardowych - nieporównywalna smakowo z żadną potrawą Grochówka Szefowej! Dokładkom nie oparli się zapewne 
również zaproszeni do nas goście. A może i grillowanych kiełbasek pokosztowali?

Ale, ale - na dawnych festynach i kuglarze się pojawiali, i grajkowie. U nas też był ich dostatek - orkiestra dęta, zespoły taneczne, zespół flażoletowy, teatr interaktywny, pokazy strażackie. Gdyby zaś ktokolwiek potrzebował pomocy medycznej lub chciał zbadać swój słuch po feerii oklasków i okrzyków - medycy byli w pogotowiu.

Nasze świętowanie nie miałoby tak wspaniałej oprawy i nie byłoby tak radosne, gdyby nie liczni sponsorzy, którym w imieniu dzieci i organizatorów przesyłamy najgorętsze podziękowania. Szczególnie dziękujemy tym, którzy są z nami od zawsze i wspomagają na wszelkie sposoby: OSP w Tarnowie Podgórnym, p. Z. Zander, Radzie Sołeckiej, Bractwu Kurkowemu, TP-KOM, GOK „Sezam”, p. J. R. Woźniakom Chata Polska, OSiR i firmie Alter S.A. oraz tym wszystkim, których nie sposób tu wymienić, a którzy zawsze pamiętają o Szkole.

Pozostaje mieć nadzieję, że następne festyny będą równie udane.
Przecież tak każe tradycja.


Echo poznańskiego czerwca '56

28 czerwca minęło 50 lat od wydarzeń, które współcześni nazywają Poznańskim Czerwcem. Postanowiliśmy przybliżyć te tragiczne wydarzenia naszym uczniom i dlatego od stycznia 2006r. przystąpiliśmy do pracy nad projektem Echo Poznańskiego Czerwca '56.

Uczniowie klas VI indywidualnie lub grupowo zbierali informacje do kalendarium wydarzeń. Szukali też osób, które pamiętają o tamtych wydarzeniach. Tak powstały niezwykłe wywiady ze świadkami Poznańskiego Czerwca.

Klasy IV, V i VI opracowały w bardzo ciekawy sposób "Historię daleką i bliską - dzieje Europy, Polski, Poznania, Tarnowa Podgórnego i mojej rodziny w 1956 roku". Równie interesujące były prace dotyczące zabaw dzieci w latach 50-tych XX wieku. Opowieści dziadków udowodniły naszym uczniom, że można wspaniale spędzać czas bez udziału telewizji czy komputera. Być może niektóre z tych zabaw powrócą?

Z pomocą nauczycieli uczniowie przygotowali w bibliotece szkolnej wystawę pt. "Literatura dla dzieci w latach 50-tych". Ze zdziwieniem stwierdzali, że to, co czytali ich dziadkowie zdecydowanie różni się od ich zainteresowań czytelniczych. Uczennice klas VI przedstawiły krótki przegląd piosenki polskiej z tamtych lat. Usłyszeliśmy między innymi utwory z repertuaru Marii Koterbskiej - "Złoty pierścionek" czy "Halo, halo".

Klasy V i VI pracowały nad makietami zabytków Poznania. Mogliśmy więc stanąć oko w oko z Koziołkami z poznańskiego Ratusza, jednym krokiem przejść przez most Rocha, spojrzeć z góry na Operę. Niewielu uczniów pamiętało, że w Poznaniu są również miejsca pamiętające czasy II wojny światowej. Jednym z nich jest Fort na Dębinie. Najciekawsze prace wykonali: Maria Boch, Karolina Mikołajczak, Zuzanna Kurzawińska, Karol Mrowiec, Filip Nowak, Mikołaj Zygmański, Alicja Kaleta, Martyna Olszewska, Magda Jakóbiec, Magda Szyjka, Oliwia Tomczyk.
   
Uczniowie klas I i II brali udział w konkursie plastycznym "Poznańskie Krzyże". Prace przez nich wykonane przedstawiają różne wizje i różne spojrzenie na pomnik stojący na placu Mickiewicza.

Startujący w konkursie Mój Poznań musieli wykazać się wszechstronną wiedzą dotyczącą stolicy Wielkopolski. Odpowiadali na szereg pytań - od tych najprostszych czy z Tarnowa Podgórnego można dojechać pociągiem do Poznania lub wymień piłkarzy Lecha Poznań, po te zdecydowanie trudniejsze np. kto mieszkał w hotelu Bazar w 1918r. Po przejściu dwóch etapów najlepsi okazali się: Magdalena Szyjka z klasy Vb, Maria Janowska IVc oraz Kamil Nowakowski IIIa i Arkadiusz Smoczyk VIb.

Uczniowie klas III i IV samodzielnie opracowywali albumy o Poznaniu. Wykorzystywali różną technikę, dlatego też oceniający mieli problem z ustaleniem kolejności miejsc.

Klasy V i VI zaproponowały swoje przewodniki po Poznaniu. W nowym roku szkolnym spróbujemy przejść tymi trasami. Ciekawe dokąd dojdziemy?

W konkursie sprawdzającym znajomość gwary poznańskiej uczestnicy musieli wykazać się znajomością szeregu określeń gwarowych. Czasami udało się im doprowadzić komisje do łez, pisząc "Mój kejter ma dużo bejmów" lub "Kejter mojego szczuna zjadł na obiad pyry z gzikiem". Przekonali jednak jury, że gwara poznańska nie jest im obca. I miejsce zajęła Magdalena Szyjka, kolejne Alicja Kosior i Paulina Robak.

Koła zainteresowań - redakcyjne i informatyczne, z wypracowanych przez uczniów materiałów przygotowały okolicznościowe wydanie gazetki szkolnej Uczniak. W numerze tym można było przeczytać teksty uczniów z klas III-VI oraz obejrzeć zdjęcia przedstawiające prace plastyczne.

Długo można by jeszcze wymieniać kolejne zadania wykonane przez uczniów. Najciekawsze prace zostały pokazane na wystawie szkolnej otwartej 3 czerwca. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 9 czerwca, wówczas wyróżnieni i nagrodzeni odebrali nagrody z rąk pani dyrektor.

Od 19 czerwca szkolną wystawę można było oglądać w holu Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym.


Współpraca z zakładami pracy

W ramach współpracy z mieszkańcami Gminy Tarnowo Podgórne, firma Eurodruk zaprasza do drukarni uczniów tutejszych szkół wraz z opiekunami.

W miesiącu czerwcu uczniowie klasy IIIb wraz ze swoją wychowawczynią panią Małgorzatą Golą zwiedzili wszystkie działy drukarni - Prepress, Introligatornię, Ekspedycję oraz Magazyny Papieru i Farb. Obejrzeli również maszyny drukujące. O nowoczesnych komputerach w drukarni opowiadał uczniom szef Progressu Maciej Bielaczyk, a szybkie i ogromne maszyny drukarskie zaprezentował Szef Produkcji Jarosław Szulkowski. Uczniowie byli zafascynowani wszystkimi procesami produkcji, a w szczególności zaskoczyła ich wielkość i prędkość maszyn drukujących.

Na zakończenie wizyty na dzieciaki czekała niespodzianka - pan Szulkowski ogłosił konkurs rysunkowy o tematyce związanej z pobytem w drukarni. O zadowoleniu dzieci, być może przyszłych pracowników drukarni, z odwiedzin w firmie świadczyło gromkie dziękujemy!


Refleksje na temat minionego roku szkolnego 

Trawestując jedno z polskich powiedzeń rzec można "Szkoła, jaka jest, każdy widzi...".

Jednak nie każdy wie, że Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym w bieżącym roku szkolnym diametralnie zmieniła swoje oblicze. Na lepsze, oczywiście. Wszystkie sale lekcyjne zostały wyremontowane i pastelowo pomalowane.

Nasi uczniowie czuli się w szkole jak w domu, bo spędzali w niej prawie połowę doby! Jednak to nie tylko lekcje tak długo ich w szkole zatrzymywały, ale i ciekawe zajęcia pozalekcyjne – 464 uczniów brało udział w zajęciach 25 kół i klubów, a oferta tychże była bogata i atrakcyjna - od zajęć teatralnych, muzycznych i redakcyjnych poprzez komputerowe i językowe, aż do kulinarnych, matematycznych i sportowych.

Od początku września 2005 roku działa w szkole Rada Rodziców, która wystąpiła z inicjatywą Szklanka mleka. Część uczniów skorzystała z oferty Rady i za opłatą kilkunastu złotych, codziennie wypija niezbędną porcję białka. Rada Rodziców ogłosiła też całoroczny konkurs o puchar Brygady Rady Rodziców. Dwie zwycięskie klasy w nagrodę pojechały do Rogalinka, a zerówka do Brzezna.

Mieszkańcy Wielkopolski słyną ponoć ze skąpstwa. Ponieważ jest ono wadą, a oszczędność zaletą, postanowiliśmy otworzyć Szkolną Kasę Oszczędności. I oszczędzamy szaleńczo, ale nie na wszystkim. Na pewno nie na kulturze, ponieważ uczestniczyliśmy w comiesięcznych koncertach Pro Sinfonika, jeździliśmy do teatrów, uczestniczyliśmy w muzycznych koncertach edukacyjnych w GOK-u, chodziliśmy na spotkania z pisarzami.

Nie szczędziliśmy też sił na działalność religijną - od tego roku szkolnego należymy do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

A jeśli już o misjach mowa, to naszym powołaniem jest też umilanie życia innym. Przygotowaliśmy wigilijny program artystyczny dla naszych sponsorów, potem dla nauczycieli, potem dla pracowników Urzędu Gminy. Umilaliśmy życie również sobie. Były dyskoteki, zabawy Andrzejkowe, były wigilie klasowe. Klasy pierwsze zostały uroczyście pasowane na uczniów i już jako pełnoprawni członkowie społeczności szkolnej mogły w październiku brać udział w tradycyjnym Dniu Patrona, a potem w różnorakich apelach, Jasełkach i fantastycznym Festynie z okazji Dnia Dziecka.

Każdy uczeń miał możliwość uczestniczenia w ogromnej ilości konkursów i prezentacji, zarówno w szkole, jak i poza nią. Koło plastyczne urządziło dwa konkursy fotograficzne, amatorzy języka angielskiego walnie uczestniczyli w zawodach o miano najlepszego znawcy tego języka, młodzi ekolodzy zakładali ogrody w butelkach i układali ekologiczne domino. Miłośnicy teatru tworzyli i oglądali przedstawienia, zagorzali czytelnicy chętnie przebywali w świecie baśni i legend oraz w kręgu mitów Greków i Rzymian, a fani historii najnowszej realizowali projekt Czerwiec '56 przygotowując albumy, przewodniki, makiety zabytków Poznania i stanęli w szranki konkursu znajomości gwary wielkopolskiej (tej, ale my się wiara naśmioli!).

Śmiech i radość towarzyszyły też zdobywcom II miejsca w powiecie poznańskim w Konkursie PCK, a radość jeszcze większa - dwóm wyróżnionym uczniom w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Pierwsze miejsce w gminie i dwa wyróżnienia uczniowie naszej szkoły 
zdobyli w Konkursie Plastycznym pt. "Dziewczynka z zapałkami". Turystom-krajoznawcom udało się osiągnąć czołowe miejsca w Gminnej Olimpiadzie (I chłopcy, II dziewczynki).

Humaniści również mogli wykazać się umiejętnościami i pokazać swoje zainteresowania. Uczestniczyli w rejonowych Konkursach Recytatorskich, w Gminnym Konkursie Polonistycznym i w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Koło Teatralne wzięło udział w VII Forum Teatrów Szkolnych oraz dało przedstawienie w Domu Samotnej Matki. A kiedy i tego było mało - pojechali na Turniej Tańca Towarzyskiego do Przeźmierowa oraz na Powiatowy Festiwal tańca do Kaźmierza (III miejsce). Na dokładkę w wojewódzkim konkursie na Maskotkę Jubileuszową nasi angliści zdobyli I miejsce.

Jako, że nauczanie jest głównym zadaniem każdej szkoły, dzieci uczyły się pływać. Nauki pobierały też na specjalnych warsztatach w piekarni i drukarni, pojechały na zajęcia z wychowania komunikacyjnego na Tor Poznań, z ekologią zaprzyjaźniały się w Jeziorach i Chalinie, o zdrowy styl życia dbały na kręgielni i zajęciach profilaktycznych. Kilka klas wybrało się na tzw. zielone szkoły, inne pojechały na wycieczki (od Szreniawy przez Toruń aż do Gniezna i Międzyrzecza).

O zdrowie i bycie sprawnym dzieci walczyły przez cały rok szkolny. Indywidualnie biegały przełaje, drużynowo jeździły na rowerach, grały w Unihokeja, grały w tenisa stołowego (I miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców w gminie).
   
Ponieważ młodzież mamy dorodną, chłopcy zajęli II miejsce w gminie w koszykówce i siatkówce (chłopcy i dziewczęta). Wykazała się też nasza młodzież na Powiatowych Mistrzostwach w Czwórboju Lekkoatletycznym, zajmując pierwsze miejsca.

Nasi usportowieni na medal uczniowie chętnie pracowali dla innych - zbierali pieniądze dla Pakistanu, sprawiali "Radość pod choinkę", uczestniczyli w akcji "Dziewczynka z zapałkami".

A w ostatnim dniu nauki, w czasie uroczystości ukończenia szkoły przez uczniów klas szóstych, przedstawicielom firm, które od wielu lat wspomagają naszą placówkę na wszelkie możliwe sposoby, wręczono medale Przyjaciel Szkoły.

Tak więc szkoła jaka jest, każdy widzi.

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.