Z życia szkoły 2007/2008

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZEZ UCZNIÓW KLAS VI

 



CZERWCOWE ŚWIĘTOWANIE - FESTYN INDIAŃSKI

Kto nie był, niech żałuje.

W sobotę 7 czerwca po południu rozpoczął się Festyn Indiański. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka w towarzystwie Dyrektorki Szkoły i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Siouxowie, Apacze i Komancze zaludnili płaskowyż boiska przy szkole. Indiański wódz nie tylko czuwał nad swoim plemieniem, ale też chętnie pozował do fotografii z bladymi twarzami, a potem mówił o życiu i zwyczajach swoich współplemieńców. Indianie mieszkali w tipi, pływali canoe, strzelali z dmuchawek, żywili się suszonym mięsem bawołów - tego można się było dowiedzieć podczas Indiańskiego Festynu.

Wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do tego, aby tegoroczny Dzień Dziecka był tak udany i wspaniały - dziękujemy.

 



JESTEŚMY CZĘŚCIĄ PRZYRODY

Myślę, że nikt już dzisiaj nie wątpi w to, iż dbanie o środowisko naturalne jest jednym z najważniejszych zadań współczesnego homo sapiens.

Aby następne pokolenia mogły żyć, oddychać, pić wodę, nie tonąć w górach śmieci, spacerować po zielonych parkach, kąpać się w jeziorach i morzach, już niemal od kołyski trzeba mówić dzieciom o konieczności codziennego troszczenia się o środowisko, w którym funkcjonują.

My, czyli społeczność Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, na co dzień pamiętamy o tym, aby dbać o otaczającą nas przyrodę. W bieżącym roku szkolnym uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego pt. Przyroda dla nas - my dla przyrody. Wiele zajęć miało na celu pokazanie zależności człowieka od środowiska, nauczenie wykorzystania zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz formowanie stylu życia zgodnego z rytmem przyrody. Konsekwencje działalności człowieka (zarówno przemyślanej, jak i tej nieprzemyślanej) oraz kształcenie postaw, zachowań i umiejętności - to kolejne z zadań, z jakimi przyszło się nam zmierzyć.

Zaproponowane przez koordynatora Projektu (panią wicedyrektor Jolantę Macieszę) zadania, były realizowane poprzez pracę indywidualną i zespołową, wywiady, spotkania, konkursy, zajęcia w terenie, wycieczki, inscenizacje, wystawy, albumy, prace plastyczne, sesje ekologiczne i rywalizację sportową. 

Podsumowaniem całorocznych działań był Tydzień  Ekologiczny, w czasie którego można było zobaczyć spektakl w mobilnym planetarium, obejrzeć seans "My w kosmosie", zwiedzić wystawę fotograficzną, przyjrzeć się prezentacji haseł ekologicznych, uczestniczyć w sesji ekologicznej z udziałem Gminnego Inspektora ds. ochrony środowiska, wziąć udział w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, rozpoznawać gatunki roślin czy obejrzeć inscenizację pt. ,,Ludzie chronią środowisko - sterta śmieci, skąd to wszystko?''.

Ukoronowaniem Tygodnia Ekologicznego był 1 kwietnia. Hasło dnia brzmiało Ziemi świętowanie - wiosny witanie. W szkole pojawiło się sześć stoisk, a przy każdym z nich można było wykazać się czymś innym lub czegoś innego się dowiedzieć - dokonać wyboru produktów w ekologicznych opakowaniach, poprawnie posegregować opakowania, udzielać pierwszej pomocy medycznej, wyszukiwać zwiastunów wiosny w Wiosennym Internecie, obejrzeć profesjonalny pokaz owadów czy obejrzeć wystawę rzeźb eko. Przyszli projektanci mody mogli się wykazać swoimi talentami w czasie pokazu mody ekologicznej, przyszli twórcy instrumentów muzycznych zaprezentowali instrumenty z odpadów, a przyszli malarze i rysownicy nowatorskie spojrzenie na chronione w Polsce gatunki roślin i zwierząt. W sali gimnastycznej rzucano do kosza pudełkami od zapałek, ścigano się na starych gazetach i grano w kręgle wykorzystując butelki wody mineralnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wozów strażackich, śmieciarki oraz udzielania pierwszej pomocy.

Sądzę, że również dzięki realizacji tego projektu codzienna troska o środowisko naturalne jest bliższa i naszym uczniom, ich rodzicom i nam nauczycielom.

Pokaz mody ekologicznej

Zajęcia terenowe w Leśnej szkole na terenie WPN

Obchody Dnia bez Papierosa

Tydzień Ekologiczny - pokaz mobilnego
Planetarium Nieba Północnego

Tydzień Ekologiczny - Bufet, czy wiem, co jem?

 

 



REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od kilkunastu już lat w Wielkim Poście w polskich szkołach odbywają się rekolekcje.

Sama nazwa oznacza ćwiczenia religijne, składające się z nauk, konferencji i nabożeństw (według słownika wyrazów obcych pod redakcją W. Kopalińskiego). Czas zadumy, wyciszenia i przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy.

Na początku marca (5, 6 i 7) również nasza szkoła uczestniczyła w niezwyczajnym przygotowaniu. Gościliśmy w tym roku siostrę Anastazję, nazaretankę z Kalisza (nawiasem mówiąc rodowitą mieszkankę Lusowa). Ta drobna i niezwykle skromna zakonnica wniosła swoją osobą wiele ciepła i spokoju. Mówiła o poznawaniu piękna świata poprzez Boga-Stworzyciela, o niebezpieczeństwach jakie my ludzie stwarzamy sami sobie, przyrodzie i planecie, na której żyjemy. Siostra Anastazja pokazała jak się modlić, jak dziękować za to, że jesteśmy, żyjemy, możemy się bawić i cieszyć życiem rodzinnym. Nasz gość docierał do nas nie tylko słowem - mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie multimedialnym z wykorzystaniem laptopa i magnetofonu. Dźwięk i obraz sprzężone ze słowem silniej oddziaływały na emocje uczestników.
   
Siostra Anastazja jest również nauczycielką pracującą w przedszkolu, nie miała więc problemu z zapanowaniem nad naszą dość liczną gromadą. A panowała używając gitary! Grała, śpiewała i uczyła nas piosenek, które w ostatnim dniu rekolekcji zaśpiewaliśmy podczas mszy świętej.

Oprócz spotkań z rekolekcjonistką pracowaliśmy też w salach lekcyjnych. Klasy starsze w grupach wykonywały kolaż Świat Boga jest piękny, tworzyły ilustracje do opowiadania w formie książeczki, robiły przepiękne witraże. Klasy młodsze obejrzały ciekawy film o Edenie i stworzyły wspaniałe Arki Noego.

O to, aby nasze rekolekcje miały taki przebieg musiało zadbać wiele osób. I chociaż nie wymieniamy ich z imienia i nazwiska, bardzo wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w przygotowanie i przebieg naszych szkolnych rekolekcji wielkopostnych - dziękujemy!

Spotkanie z siostrą Anastazją
Praca w grupach uczniów klas IV-VI
Kolaż Świat Boga jest piękny - prace uczniów klasy IVb

 



WZOROWY UCZEŃ

 

Klasy pierwsze

Klasy drugie

 

Klasy trzecie

 



WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   

13 stycznia w całej Polsce już po raz 16 zagrała orkiestra Jurka Owsiaka.

W tym roku zbierano pieniądze dla placówek ratujących słuch noworodków oraz leczących dzieci z ciężkimi poparzeniami układu oddechowego.

Podczas koncertów i imprez organizowanych w Tarnowie Podgórnym można było obejrzeć także występ naszych koleżanek pod opieką pani Beaty Tracewskiej i pani Urszuli Narożnej.


ADWENT BEZ CUKIERKA

W tym roku po raz czwarty organizowaliśmy w naszej szkole akcję Adwent bez cukierka.

Przez ten okres uzbieraliśmy we wszystkich klasach 14,5kg słodyczy. W ostatnią niedzielę adwentu w trakcie Mszy Św. kartony z łakociami przekazaliśmy księdzu proboszczowi.

Zebrane podczas akcji słodycze za pośrednictwem księdza trafiły do Caritas, który przekazał je dzieciom z najuboższych rodzin jako prezenty gwiazdkowe.

Organizatorzy:
Klasa IIa wraz z wychowawczynią Małgorzatą Golą



Cud Bożego Narodzenia czyli historia i polskie zwyczaje świąteczne

17.12.2007r. odbył się naszej szkole konkurs świąteczny.

Brały w nim udział trzyosobowe reprezentacje klas od II do VI. Konkurs był przeprowadzony w dwóch grupach - klasy II-III i IV-VI. Polegał na udzielaniu odpowiedzi na zagadnienia związane z polską tradycją świąteczną. Uczestnicy musieli też zaśpiewać kolędy i rozpoznać je po odczytanym fragmencie. Ostatnim etapem zmagań konkursowych było sklejenie najdłuższych łańcuchów. Możecie je jeszcze podziwiać na choince w bibliotece szkolnej.

Najlepsze okazały się reprezentacje klas:

I - III

- I miejsce IIIb

- II miejsce IIIa
- III miejsce IIc

IV- VI
- I miejsce VIb

- II miejsce Vc
- III miejsce VIc

 



PLUSZAKI - ZWIERZAKI
 

W naszej bibliotece szkolnej w dniach 6-12.12.2007r. odbyła się wystawa pt. „Pluszaki – Zwierzaki.”

Wystawa ta zorganizowana została w ramach projektu przyrodniczego, nad którym w tym roku pracuje nasza szkoła. Zadaniem uczniów klas 0-VI było przyniesienie swojego pluszowego zwierzaka z samodzielnie wykonanym opisem.

Uczniowie wypożyczyli organizatorom wystawy bardzo dużo pluszaków – 65 sztuk różnych zwierząt. Wszystkie były ładne i ciekawie opisane. Redaktorzy szkolnego pisma Uczniak wraz z opiekunkami przeczytali wszystkie opisy i docenili samodzielną pracę uczniów, przyznając punkty zgodnie ze szkolnym regulaminem. Po zakończeniu wystawy wszyscy odbierali swoje zabawki.
 

Ewelina Szymańska, Justyna Rychlewska, Zofia Szkałuba



MIKOŁAJKI

„Święty Mikołaju, prosimy Cię grzecznie
W dniu Twojego święta przyjdź do nas koniecznie.
My już od tak dawna na Ciebie czekamy.
Co dzień być grzecznymi wszyscy się staramy.
Kiedy przyjdziesz do as, będzie dzień wesoły,
A więc nie omijaj progów naszej szkoły”.

Oczywiście Mikołaj w dniu 06.12.2007r. nie zapomniał o uczniach klasy Ia, Ib, Ic. Nie odwiedził ich jednak w szkole, tylko zabrał na wycieczkę na program Gwiazdkowy pt. "Gdzie jest Święty Mikołaj?" czyli spotkanie wigilijne w Nenufar Clubie w Kościanie.

O godzinie 9:00 uczniowie wraz z wychowawcami - panią Urszulą Narożną, panią Haliną Biedziak, panią Jolantą Protasiewicz i panią Elżbietą Wielgosz, wyruszyli autokarem spod szkoły w poszukiwaniu Świętego Mikołaja, tłumnie żegnani przez swoich Rodziców. Podróż minęła szybko i przyjemnie. Gdy dzieci dotarły na miejsce, przywitała ich ubrana w strój góralski gospodyni, która oznajmiła dzieciom, że słyszała o tym, że Mikołaj jest gdzieś w pobliżu. Zaproponowała dzieciom, aby rozgościły się i trochę przygotowały na jego przyjście. W świątecznie ubranej sali na dzieci czekali jeszcze inni uczestnicy zabaw, tj. król z małpką oraz góral z misiem. Po miłym powitaniu uczniowie przystąpili do przygotowań na przyjście upragnionego przez wszystkich gościa. Dzieci ozdabiały pierniki, ubierały choinkę, uczyły się śpiewać kolędy. Mikołaja jak nie było, tak nie było.

Gospodyni zaproponowała dzieciom, aby wyruszyły wraz z kolędnikami na jego poszukiwanie, a że słyszała, że Mikołaj jest w swojej krainie na wodzie, dzieci muszą tam dopłynąć tratwami. Oczywiście to, co mówiła gospodyni góralka okazało się prawdą. Dzieci odnalazły zapracowanego pakowaniem prezentów Świętego Mikołaja, który daje się namówić, aby popłynąć z dziećmi do wigwamu na ciepłą herbatkę i kiełbaski pieczone w ognisku. Mikołaj za to, że dzieci były grzeczne i starały się przy wykonywaniu zadań przygotowanych przez gospodarzy, wręczył im super upominki.

Ten dzień - Dzień Imienin Świętego Mikołaja, długo zostanie w pamięci wszystkim uczestnikom wycieczki i tym małym, i tym dużym.

 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Listopad to zwykle szary, mglisty i ponury miesiąc.

Dla Polaków to miesiąc szczególny - 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Po 123 latach niewoli i niebytu na mapie świata - Polska znowu była krajem wolnym. Od 11 listopada 1918 roku nikt nikogo nie karał za używanie języka polskiego na ulicy. Dzieci mogły uczyć się i żyć bez strachu. Mogły mieć nadzieję na lepsze jutro.

Z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieliśmy okazję zobaczyć montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Koła Recytatorskiego oraz członków chóru szkolnego.



ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 12 października 2007r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków do społeczności szkolnej.

Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców i wychowawców. To święto już na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

Uczniowie klas Ia, Ib i Ic wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, dziadkami oraz wychowawcami panią mgr Haliną Biedziak, panią mgr Urszulą Narożną oraz panią mgr Jolantą Protasiewicz punktualnie o godz. 10:00 stawili się w Gminnym Ośrodku Kultury. Uczniowie byli ubrani w stroje galowe, na głowach mieli birety, a pod szyją pięknie wywiązane kokardy. Klasę Ia można było rozpoznać po zielonym kolorze biretu i kokardy, Ib po żółtym, a Ic po bordowym. Na uroczystości nie zabrakło naszej pani Dyrektor Szkoły mgr Marii Stachowiak. Powadzenia całej uroczystości podjęła się uczennica z klasy Vc Zofia Machyna.

Gdy kurtyna poszła w górę, zła czarownica (czyli Zuzanna Zygmańska) sierotce Marysi (Magdalenie Zachurze) zabrała tłuste gąski. Z pomocą Marysi nie tylko przybył Koszałek Opałek, w którego wcielił się Robert Przybecki, ale również wszystkie pierwszaki, które podjęły się wykonania 9 zadań. Wszystko po to, by czarownica oddała Marysi jej gąski i przede wszystkim po to, żeby odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia.

Pierwszoklasiści nie tylko śpiewali piosenki, recytowali wiersz, ale również dzielili wyrazy na sylaby, układali zdania z rozsypanki wyrazowej, rozwiązywali zadania matematyczne, popisywali się wiedzą o Ojczyźnie.

Wszyscy zdali egzamin celująco, co potwierdziła pani dyrektor. Wtedy nastąpił najbardziej oczekiwany moment tej uroczystości - ślubowanie. Przy dżwięku werbla na scenę został wprowadzony Sztandar Szkoły, na który uczniowie z przejęciem w oczach ślubowali sumiennie wypełniać swoje obowiązki, pilnie się uczyć, szanować nauczycieli i rodziców, dbać o dobre imię szkoły i być dobrym Polakiem.

Po ślubowaniu pani dyrektor kolorowym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Wychowawczynie i rodzice dla upamiętnienia tej uroczystości wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki wszystkim uczniom.

Cała uroczystość przebiegała w miłej i zabawnej atmosferze. Pierwszaki na długie lata pozostawią w pamięci to ważne wydarzenie w ich życiu, które zostało również uwiecznione na licznie zrobionych zdjęciach i nakręconych filmach.




DZIEŃ PATRONA JANA PAWŁA II W NASZEJ SZKOLE

16 października 2007 roku przeżywaliśmy po raz kolejny Dzień Patrona, tym razem pod hasłem „Podążając Jego śladami – najpiękniejsze miejsca w Polsce”.

Uroczystość rozpoczął koncert Ojcu Świętemu śpiewajmy, który przygotował pan M. Buchowski wspólnie z zaprzyjaźnionymi muzykami oraz dziecięcym chórkiem Boże krówki.

W tym dniu odbyły się również zajęcia w salach lekcyjnych, ale inne niż zwykle - były prace plastyczne, wycinanki i kolorowanki związane z tematem tegorocznego Dnia Patrona. Uczniowie poznawali jeszcze lepiej Jego życie oraz zgłębiali przesłanie, które nam pozostawił. Tradycyjnie dzień ten zakończył się przemarszem do kościoła na Mszę Świętą, gdzie wspólnie modliliśmy się o beatyfikację naszego Patrona Jana Pawła II oraz o to, abyśmy umieli w naszym życiu korzystać ze wskazówek, które nam pozostawił.

Już wcześniej odbyły się konkursy związane z Patronem naszej szkoły. Brało w nich udział wielu uczniów, którzy wykazywali się wiedzą i talentem plastycznym.


Przemarsz na uroczystą Mszę Świętą

Chórek Boże krówki wraz z zespołem muzycznym

Wystawa poświęcona Patronowi


NASZE MAŁE, A JEDNAK WIELKIE ŚWIĘTOWANIE

Już od pięciu lat Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym nosi zaszczytne imię Jana Pawła II. 16 października jest więc dla nas świętem szczególnym - świętem szkoły, w czasie którego wspominamy naszego Patrona, jego Dzieło i Życie.

W tym roku przygotowania zaczęliśmy od ogłoszenia kilku konkursów dla dzieci - konkurs wiedzy o życiu i pielgrzymowaniu Jana Pawła II do Polski, konkurs plastyczny związany z papieskimi pielgrzymkami oraz konkurs literacki (ułożenie krótkiego wiersza). Zaproponowane konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Dość wspomnieć, że we wszystkich brało udział ponad 80 osób, a na wyróżnienia zasłużyło aż 37! Jury miało więc twardy orzech do zgryzienia. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali uhonorowani dyplomami i ciekawymi książkami.
   
W Dniu Patrona spotkaliśmy się w szkole już o ósmej, a potem odbyliśmy zajęcia zgodnie z wcześniej przygotowanymi na tę okazję scenariuszami. Po zajęciach czekał nas niesamowity koncert muzyczny w sali gimnastycznej. Przedpołudniowe świętowanie zakończyliśmy radosnym przemarszem z transparentami i flagami do kościoła na mszę świętą. Nabożeństwo było sprawowane w intencji byłych i obecnych nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Tak jak za życia Jana Pawła II, tak i teraz wszyscy pracujący w naszej placówce czują się zobowiązani podążać drogą, którą wyznaczył Nasz Patron.

Tego październikowego dnia szkoła nie była pusta również po południu. Od 14:00 rozpoczęły się obchody 45 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Swoją obecnością zaszczycili nas poseł Waldy Dzikowski (który objął honorowy patronat nad uroczystością), wójt gminy Tadeusz Czajka, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Noszczyńska-Szkurat, byli dyrektorzy - Tadeusz Sikorski i Stanisław Walter, dyrektor Gminnej Jednoski Oświatowej Jacek Kowalak, ks. proboszcz Zbigniew Sas, dyrektorzy szkół z terenu gminy, pracownicy GJO, GOK-u, emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz rodzice. Gościliśmy również dyrektorów, prezesów oraz właścicieli firm i instytucji, bez obecności i wsparcia których trudno nam sobie dziś szkołę wyobrazić.

Nasi goście chętnie dzielili się wspomnieniami związanymi ze szkołą. Jedni (jak choćby absolwent tarnowskiej podstawówki Waldy Dzikowski) z autentyczną radością i nostalgią słali szkole mnóstwo ciepłych, wzruszających wspomnień. Inni (p. T. Sikorski) przypomnieli ile wysiłku i różnorakich zabiegów u ówczesnych władz wymagało zbudowanie nowej szkoły. Jeszcze inni - rodzice dzieci, które tę szkołę ukończyły, wyrażali wdzięczność nauczycielom za trud włożony w uczenie i wychowanie ich pociech. Wszyscy przemawiający byli zgodni - ta szkoła, z jej historią i osiągnięciami, dyrekcją i nauczycielami, jest w nich ciągle żywa i budzi bardzo pozytywne emocje.

Motto obchodów 45-lecia szkoły to cytat ze św. Augustyna - "Lepiej uczyć rzeczy pożytecznych, niż podziwianych".

Szkoła to przede wszystkim ludzie - uczniowie, nauczyciele, rodzice. Jak każda, tak i nasza ma swoją historię budowaną przez ludzi właśnie. I o takiej historii szkoły opowiedzieliśmy w przedstawieniu zaprezentowanym zgromadzonym gościom. O trudnych początkach stawiania nowego budynku, o powołaniu Zbiorczej Szkoły Gminnej, o tworzeniu Izby Pamięci i pracowni przedmiotowych, o prężnie działającym harcerstwie, o osiągnięciach uczniów i nauczycieli, o ogromnej i różnorodnej ofercie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, o współpracy
ze społecznością lokalną, o udziale w akcjach charytatywnych, nadaniu placówce sztandaru i imienia Jana Pawła II. Z występami dzieci skorelowany był pokaz archiwalnych zdjęć. Dość powiedzieć, że dzieci spisały się znakomicie, a łzy wzruszenia na twarzach odbiorców i brawurowe oklaski mówiły same za siebie. Nasi goście mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej temu, co działo się w szkole przez ostatnie pięć lat - niezliczonej ilości konkursów, akcji, kół zainteresowań, licznym uroczystościom, festynom, dniom sportu i turniejom, ciekawym wizytom gości z zaprzyjaźnionych szkół litewskich i ukraińskich, odwiedzinom słynnych sportowców, spotkaniom z ludźmi wspierającymi szkołę.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za miłe słowa kierowane pod adresem szkoły oraz za wspólne radosneświętowanie.
   
                                                                                 

Program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów

Wystawa dorobku z okazji jubileuszu 45 lecia szkoły

 


I ZNOWU W SZKOLE

Chyba najbardziej w szkole lubimy moment, kiedy dzwonek zadzwoni na przerwę i gdy zaczynają się wakacje. Ale wakacje i przerwy to nie wszystko.

W lipcu i sierpniu byliśmy na obozach, koloniach, odwiedziliśmy nasz babcie, ciocie, znajomych za granicą. Gdy skończyły się wakacyjne przygody wróciliśmy do domu, a 3 września do szkoły. A tutaj niespodzianka (która nie do końca była niespodzianką) – mundurki. Nasz szkolny strój to dżinsowa kamizelka. Z lewej strony ma naszywkę z ciekawym logo szkoły (autorką logo jest była uczennica naszej szkoły Zuzanna Kurzawińska). Następną niespodzianką był sklepik szkolny, w którym można kupić przybory szkolne, napoje, sznekę z glancem (drożdżówkę), batoniki i wafelki.

Zuzanna Rybak-Burzyńska
klasa Vb

Sklepik szkolny

Logo szkoły

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.