Z życia szkoły 2010/2011

Kto przeczyta ten się dowie... jak skończył się rok szkolny w podstawówce w Tarnowie

W czerwcowe, upalne już dni trwały przygotowania do konkursów, turniejów sportowych,  podsumowań całorocznej pracy, finałów zmagań wieloetapowych oraz pokazów umiejętności zdobytych na zajęciach kół zainteresowań.


W organizowanym każdego roku turnieju matematyczno-sportowym Rambit po bardzo wyrównanej walce drużyna Tarnowa w składzie:


sportowcy:

- Filip Kabacińki,
- Eryk Piaskowski,
- Patrycja Orłowska,
- Magdalena Zachura,

matematycy:

- Antoni Horowski,
- Piotr Wanat,
- Dawid Lewiński,
- Fabian Walter,

pokonała rywali z innych szkół.  

W Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dopiero w dogrywce wyłoniony został zdobywca I miejsca ze szkoły organizującej tegoroczne zmagania. My jesteśmy szczęśliwi mając na podium naszą uczennicę Katarzynę Kardas.

Występy koła teatralnego obejrzane na profesjonalnej sali GOK udowodniły, że szkolna brać potrafi z ogromnym znawstwem podejść do tworzywa scenicznego. Recytacja i występy to już nie monotonne wygłaszanie wyuczonych kwestii, ale zabawa tekstem, współtworzenie utworu.

Dziękując za wysiłek uczniów na wielu polach - naukowym, sportowym, artystycznym, za współpracę rodziców w przygotowaniu tegorocznych wydarzeń, nauczyciele wystąpili dla dzieci! Scenariusz został oparty na IV części "Dziadów". Wiedząc, że zarówno nasz patron -bł. Jan Paweł II – miłośnik teatru, jak i nasz wieszcz mieli poczucie humoru, grono poczyniło wiele przeróbek. Dzień wręczania świadectw był więc u nas jak zwykle oryginalny.

Gratulujemy sukcesów udokumentowanych czerwonym paskiem na świadectwach, otrzymaniem tytułu wzorowego ucznia ale i tych które polegały na pokonaniu różnych trudności i prowadziły do postępu. 55 absolwentów opuściło nowe mury starej szkoły i być może wrócą do nas jako pracownicy wzorem Pań Dyrektor.

Nie żegnamy się więc lecz czekamy!


Dzień dziecka w Krzesinach

W
dniu 1 czerwca br. w godzinach 11:00–15:00 w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach odbył się Dzień Dziecka, zorganizowany dla dzieci i młodzieży poznańskich i podpoznańskich szkół.

Dzieci z naszej szkoły również miały okazję zobaczyć statyczną wystawę F-16, słynne MIG, specjalistyczny sprzęt służący do latania, bądź latanie ułatwiający, sprzęt ratunkowy czy profesjonalne, wojskowe spadochrony.

Uczniowie z wypiekami na twarzy słuchali prelekcji oficerów, którzy z pasją opowiadali o silnikach, osiągach, wlotach powietrza, przeciążeniach, katapultowaniu się i hangarach.

Jednak nie były to wszystkie atrakcje. Chętni mogli sprawdzić swoje celne oko, strzelając z łuku, mogli obejrzeć program grupy rekonstrukcyjnej "Wioska słowiańska", przyjrzeć się z bliska specjalistycznemu sprzętowi, obejrzeć pokaz zabytkowych wozów bojowych.

Kto nie był, niech żałuje, bo okazja do takiego świętowania Dnia Dziecka może się powtórzyć nieprędko…

A swoją drogą ciekawe, ilu chłopców i dziewcząt zafrapowała ta przygoda z lotnictwem na tyle, że będą w przyszłości chcieli latać na F-16?


Turyści na medal

Jest już wieloletnią tradycją naszej szkoły, że uczniowie kończący kolejne etapy edukacji szkolnej wyjeżdżają na Zielone Szkoły. W tym roku uczniowie klas trzecich wybrali się na 5-dniową wyprawę do Zieleńca.


Zielona Szkoła to nie tylko atrakcje krajoznawcze i rekreacja, ale przede wszystkim integracja zespołu klasowego. Stąd tak ważny udział wszystkich uczniów danej klasy. Dzięki życzliwemu wsparciu jednej z gminnych komisji udało się zrealizować nasze przedsięwzięcie. Aby pomóc uczniom w integrowaniu się wykorzystałyśmy sytuacje naturalne, jak i stworzyłyśmy nowe - sprzyjające lepszemu poznaniu się dzieci, współdziałaniu w zespole i otwieraniu się na potrzeby innych. Zgodnie z założeniami Zielonej Szkoły w trakcie pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, których tematem przewodnim były góry. Trzecioklasiści rozpoznawali cechy krajobrazu górskiego, poznawali faunę i florę Gór Stołowych, zdobywali informacje na temat ochrony przyrody. W zajęciach wykorzystałyśmy karty pracy oraz albumy, wykonane wcześniej przez uczniów, przedstawiające niezwykłe krajobrazy Kotliny Kłodzkiej. 

Nie mniej ważne od zajęć edukacyjno-wychowawczych były wędrówki górskimi szlakami. Bez trudu nasi uczniowie zdobyli Szczeliniec Wielki i dotarli do labiryntu Błędnych Skał. Panorama rozciągająca się ze Szczelińca i ze schroniska Pod Muflonem oraz magia skalnego labiryntu szybko pozwoliły zapomnieć o zmęczeniu. W Muzeum Papiernictwa uczestniczyliśmy w warsztatach, w trakcie których produkowaliśmy niezwykły papier tzw. papier czerpany, z którego wykonaliśmy kartki z życzeniami na Święto Mam. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych, tańczyli na dyskotece i piekli kiełbaski przy ognisku.

5-dniowy pobyt z dala od domu i rodziców pokazał dużą samodzielność i zaradność naszych podopiecznych. W wielu sytuacjach wykazali się empatią, życzliwością i kulturą osobistą. Na szlakach turystycznych zachowywali się jak prawdziwi traperzy i dlatego wszyscy zasłużyli na dyplom Turysta na medal.


Gminny konkurs przyrodniczy

W Gminnym Konkursie Przyrodniczym Szkolę Podstawową w Tarnowie Podgórnym reprezentowało czworo uczniów z klas VI - Hanna Kurzawińska i Bartosz Socha z klasy VIb oraz Wiktoria Trojanowska i Artur Wąsikiewicz z klasy VIa.


Z tego tytułu, iż konkursy przyrodnicze nie należą do najłatwiejszych, gdyż obejmują bardzo szeroką wiedzę, zarówno typowo przyrodniczą jak i z dziedzin takich jak geografia, fizyka i chemia, tym bardziej cieszy nas ich sukces. Uczniowie ci poradzili sobie z zadaniami konkursowymi rewelacyjnie, zdobywając II miejsce. Piękne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej były dopełnieniem sukcesu uczniów tarnowskiej szkoły.

Gratulujemy!


Dzień Ziemi 2011

Idea Dnia Ziemi zrodziła się w Stanach Zjednoczonych - po raz pierwszy obchodzono go tam 22 kwietnia 1970r.  W tym roku obchodziliśmy więc 41 Dzień Ziemi. Każdego roku wybierane jest inne hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi związane z problemami ekologicznymi. W tym roku brzmi ono: 
"Las całkiem blisko nas".

Ma ono zwrócić naszą uwagę na różnorodność organizmów żyjących w lesie i na to jak wielki wpływ mamy my ludzie na to, czy rośliny i zwierzęta będą się czuły dobrze w swym naturalnym środowisku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym również w tym roku w sposób szczególny zaakcentowali ten dzień. Klasa IVb zaprosiła swoich kolegów do obejrzenia krótkiej scenki pt. "Królewna Śmieszka i ekoludki", a grupa teatralna klas I-III przedstawiła pantomimę ekologiczną. Obie inscenizacje miały uświadomić, jaki smutny będzie świat, gdy nie będziemy dbać o piękno i czystość Ziemi.

Po obejrzeniu scenek zostały uczniom wręczone nagrody w konkursach ekologicznych wiedzowym i plastycznym, oraz w konkursie na najładniejszą pisankę.


Konkurs pięknego czytania

Dnia 29.04 w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się finał VI edycji Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Tarnowie Podgórnym dla uczniów klas II Szkoły Podstawowej.


W konkursie wzięli również uczniowie naszej szkoły i zdobyli nagrody:

- Michał Krzyżański kl.IIc – III miejsce,
- Julia Walkowiak kl. IIc – III miejsce,
- Jakub Kabaciński  IIa – IV miejsce,
- Marek Olejniczak IIc – wyróżnienie,
- Zuzanna Ziółek kl IIb – wyróżnienie.

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!


Dzień Ziemi pod hasłem "Las całkiem blisko nas"

Hasło to ma zwrócić naszą uwagę na różnorodność organizmów żyjących w lesie i na to jak wielki wpływ mamy my ludzie na to, czy rośliny i zwierzęta będą się w swym naturalnym środowisku czuły dobrze.

Klasa IVb zaprosiła nas do obejrzenia krótkiej scenki pt. "Królewna Śmieszka i ekoludki", a grupa teatralna klas I-III przedstawiła pantomimę ekologiczną. Obie inscenizacje miały nam uświadomić, jaki smutny będzie świat, gdy nie będziemy dbać o piękno i czystość Ziemi.

Po obejrzeniu scenek zostały wręczone nagrody w konkursach ekologicznych i plastycznym oraz w konkursie na najładniejszą pisankę.


Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to bardzo ważne dla naszego narodu święto państwowe.

Uczniowie naszej szkoły uczcili tę datę uczestnicząc w uroczystym apelu, który odbył się w nowej sali gimnastycznej, pełniącej równocześnie rolę auli. Na scenie wystąpił szkolny zespół recytatorski oraz chór szkolny prezentując montaż słowno-muzyczny, poświęcony majowemu świętu.

Dla uczniów naszej szkoły była to kolejna, cenna lekcja patriotyzmu.


Konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie"

Wraz nadejściem kalendarzowej wiosny odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego Wiosenne Przebudzenie.


Nasi recytatorzy przygotowali się do niego solidnie, aby na jurorach zrobić, jak najlepsze wrażenie. Myślę, że tytuł tego konkursu wzbudził pozytywne emocje wśród uczniów, a może przede wszystkim rozbudził potrzebę kontaktu z poezją i próbą namalowania kolorów wiosny przy pomocy słowa. To chyba dobry pomysł, by obudzić się z zimowego snu i zarażać innych swoim radosnym nastawieniem, aż do jesiennej zadumy.

I tak, wśród laureatów znaleźli się:

Klasy 4-6:

- I miejsce Julia Szefler z klasy 5a,
- II miejsce Joanna Mikołajczak z klasy 5c.

Klasy 1-3:

- I miejsce Oliwia Bączyk z klasy IIIb,
- II miejsce Martyna Horowska IIb,
- III miejsce Zuzanna Mikołajczak z klasy Ic.

28 marca 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sezam w Tarnowie Podgórnym został rozstrzygnięty kolejny etap tego konkursu.

Nasze dzieciaki godnie reprezentowały szkołę, bo oto okazało się, że Martyna Horowska zajęła pierwsze miejsce, a Joanna Mikołajczak trzecie. Każda dziewczynka oczywiście w swojej kategorii wiekowej. Brawo!

Gratulujemy sukcesów, a przy okazji dziękujemy wszystkim naszym szkolnym recytatorom za udział w konkursie. Bo przecież każdy jest już wygrany, kto choćby czyta i mówi wiersze.

Martyna Horowska 15 kwietna pojedzie do Murowanej Gośliny, by reprezentować naszą gminę w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Wiosenne Przebudzenie.

Trzymamy kciuki.


Powitanie wiosny na wesoło

Dnia 21. marca tradycyjnie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym przywitaliśmy wiosnę.


Wszystkie klasy przygotowywały się do tej uroczystości już kilka dni wcześniej, ponieważ ich zadaniem było zaprezentować wiosenny transparent i okrzyk odstraszający zimę. Podczas Dnia Wiosny uczniowie byli nie do poznania! Klasy starsze pojawiły się w wylosowanych przez siebie strojach o tęczowych barwach, a klasy 0-III jako m.in. wiewiórki, bociany, motyle, jaskółki wyglądały zachwycająco. Dużo radości i uśmiechu sprawiły dzieciom również tańce i wybór Top Marzanny.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, zaangażowanie i świetne pomysły.


Walentynki

Powróciliśmy po feriach do szkoły. Grypa nas na razie nie krzywdzi zbyt mocno i za to jesteśmy bardzo wdzięczni! Inaczej trudno byłoby stawać w pełnej gotowości do walki o dobre miejsca w konkursach powiatowych, a nawet wojewódzkich!

Nasi uczniowie 21 lutego reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Do Murowanej Gośliny wyruszyli Monika Żukiel, Piotr Wanat, Filip Kowalczuk z klasy czwartej, Łukasz Kasprzak, Kacper Marciniak, Mateusz Gromadecki z klasy piątej, Wiktoria Trojanowska, Ola Witkowiak i Maciej Kozłowski – szóstoklasiści. Wierzymy, że trud przygotowań przełoży się na zwycięski wynik, dający prawo do udziału w następnych etapach konkursu.

Trzymamy kciuki za powodzenie Laury Koniecznej w XV Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym i już gratulujemy dojścia do tak wysokiego szczebla!
Umiejętności, doświadczeń oraz pewnej wprawy w rozwiązywaniu zadań chętni uczniowie mogą nabywać w wielu szkolnych konkursach, w tym paru cyklicznych – comiesięcznych i cotygodniowych, trwających cały rok szkolny lub semestr. Są to: As matematyczny, Lubię historię i Word Gobblers.

Po stresach związanych z rywalizacją, zdobywaniem punktów i przysparzaniem powodów do dumy rodzicom, nauczycielom i szkole - czas na zabawę! Karnawał w tym roku jest bardzo długi. My bawiliśmy się na baliku z Hajdaszem, dyskotece walentynkowej zorganizowanej przez Radę Rodziców i przedstawieniu z nutą kabaretowego humoru. Pani Danuta Leśniewska wraz z członkami koła języka angielskiego udowodniła, że śmiech po angielsku i po polsku brzmi jednakowo. Rozbawiły nas kwestie aktorów wygłaszane w języku Szekspira, a dotykające tematyki miłości oraz różnic damsko-męskich. Pragnąc jednak pogodzić niemożliwe i doczekać wiosny w zdrowiu, zagrzewamy dzieci do nauki, sportu i tańca – przegryzając pączki i chruściki jakimiś witaminami.



Kto przeczyta ten się dowie co się dzieje w podstawówce w Tarnowie

21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa.


Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość, i ogromne doświadczenie życiowe.

W dniach 20 - 28 stycznia  2011r. w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przywitaniu zaproszonych gości, uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek I kwiatów wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.

Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Jeszcze raz wszystkim Babciom,  Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

Dodatkową niespodzianką dla Dziadków i Rodziców uczniów naszej szkoły były bardzo uroczyście wręczane dyplomy. Otrzymali je osobiście - na specjalnie zorganizowanym spotkaniu prymusi z każdej klasy.

Gratulujemy!        


I halowy turniej piłki nożnaj o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tarnovia Gool Cup w nowej szkole

W sobotę 15 stycznia 2011r. miał miejsce sportowy chrzest sali gimnastycznej w rozbudowanej części Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym - były to pierwsze zawody sportowe z udziałem drużyn piłkarskich z rocznika 2000.


W turnieju w nowej, pięknej hali sportowej wzięło udział 8 drużyn. Były to drużyny MTS Tarnowiak (3 ekipy reprezentujące Tarnowo Podgórne) oraz Warta Poznań (2 ekipy), Koziołki Poznańskie, Rawia Rawicz i Błękitni Owińska.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie, zawodnicy i ich opiekunowie oraz rodzice świetnie się bawili. Gra młodych piłkarzy wzbudzała ogromne emocje, nie tylko wśród młodzieży. Dorośli dopingowali swoich faworytów jak na mistrzostwach o puchar świata! Mecz finałowy rozegrały MTS Tarnowiak i Poznań Warta. Fantastyczna walka zakończyła się sukcesem Tarnowa Podgórnego – wynik 4:2 to efekt znakomitej gry obu drużyn, ale też ogromnej woli walki tarnowskich piłkarzy. Bramki strzelili: dla Tarnowiaka – Filip Kabaciński i Eryk Piaskowski (po 2 gole), dla Warty – Wojciech Paluszkiewicz i Dawid Sikora.

Gratulujemy zwycięzcom tym bardziej, że był to pierwszy turniej w nowej tarnowskiej szkole! Puchary dla najlepszych drużyn wręczył osobiście Wójt Tadeusz Czajka, który objął patronat nad zawodami.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom i osobom, które wsparły organizację turnieju – Urząd Gminy, Chata Polska i Alter S.A. z Tarnowa Podgórnego ofiarowały nagrody, prezenty, słodycze i napoje; pielęgniarki ze Schola-Med przez cały dzień zapewniały opiekę medyczną.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy:

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
- MTS Tarnowiak,
- GKS Tarnovia (sekcja piłki nożnej).

Wyniki turnieju – tabela końcowa:

I miejsce – MTS Tarnowiak I,
II miejsce – Warta Poznań I,
III miejsce – Rawia Rawicz,
IV miejsce – Koziołki Poznańskie,
V miejsce – Warta Poznań II,
VI miejsce - MTS Tarnowiak II
VII miejsce – Błękitni Owińska,
VIII miejsce – MTS Tarnowiak III,
Król strzelców – Michał Mikołajczak (MTS Tarnowiak I),
Najlepszy bramkarz – Tomasz Wosk (MTS Tarnowiak III),
Najlepszy zawodnik turnieju – Michał Rojewski (Błękitni Owińska).


Kto przeczyta ten się dowie, co się dzieje w podstawówce w Tarnowie

Od poniedziałku 13 grudnia 2010r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym  uczą się już w nowych salach lekcyjnych.


Końcówka roku bogata w kalendarzowe uroczystości - Mikołajki, Gwiazdka i Nowy Rok były jeszcze weselsze w nowych murach, pośród nowych sprzętów.

Skoro już mowa o nowościach, to 15 grudnia 2010r. Rada Rodziców zorganizowała w nowej sali gimnastycznej coroczny Kiermasz świąteczny. Zebrano ponad trzy tysiące złotych na rzecz uczniów, rozstrzygnięto konkursy na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

- Paweł Nowicki – I miejsce,
- Mikołaj Majewski – II miejsce,
- Julka Buczkowska – III miejsce,
- Michalina Maniszewska, Anna Pietrzak, Adrian Garcarek i Oskar Leitgeber - wyróżnienie.


Trwając w nastroju świątecznym należy wspomnieć, że grupa teatralna z klas 1-3 przygotowała jasełka pt. „Mali kolędnicy” dla całej społeczności szkolnej. Premiera spektaklu odbyła się 22.12.2010r. na nowej scenie. Mali aktorzy używając jednego rekwizytu – wideł opowiedzieli historię Narodzenia Pańskiego, lecz widzianej inaczej – z perspektywy diabłów. Widzowie wspólnie z aktorami śpiewali kolędy, a co najważniejsze znakomicie bawili się i śmiali. Następnie w tak dobrych humorach, przy klasowych choinkach odbywały się spotkania wigilijne.

Już po Nowym Roku, 4 stycznia, nasi najstarsi uczniowie przystąpili do próbnego sprawdzianu wiedzy i umiejętności. 56 wychowanków uzbrojonych w czarne długopisy zmagało się z zadaniami testowymi. Trzymając kciuki i życząc wszystkim powodzenia, czekamy na wyniki. 


Uroczyste otwarcie nowej części szkoły

10 grudnia 2010 roku nasza Szkoła otrzymała wspaniały prezent, jakim jest nowe skrzydło budynku.


Na uroczystość otwarcia przybyli zacni goście – władze samorządowe Gminy, projektanci, przedstawiciele firm wykonawczych, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dzień ten stał się magicznym świętem radości i dobrych życzeń, a także gorących podziękowań. Uczniowie obdarowali wszystkich obecnych pięknym podarunkiem, jakim były tańce, śpiewy i recytacje.

Przybyli na uroczystość goście mieli okazję podziwiać występy zespołu tanecznego, chóru szkolnego, koła recytatorskiego, zespołu flażoletów oraz indywidualne muzyczne występy uczniów szczególnie uzdolnionych, którzy uświetnili uroczystość grą na fortepianie, skrzypcach, gitarach, klarnecie, a nawet perkusji.

Zaproszeni goście po obejrzeniu przedstawienia mogli podziwiać sale, pomieszczenia i wystrój nowego skrzydła szkoły.

Dzień ten niewątpliwie zapisał się w pamięci społeczności naszej Gminy, a w szczególności społeczności szkolnej.


Niech tam leje, niech tam wieje... Szkoła bawi się i śmieje!

Listopad w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym wcale nie przypominał nastrojem jesiennej nudy czy słoty.


A zaczęło się tak:
- pośmialiśmy się na angielskim przedstawieniu z okazji święta strachów i duchów,

- było smacznie, zdrowo i... oczywiście jabłkowo w Dniu Jabłka. Wyobraźcie sobie ile radości dało odszukanie tego rumianego uśmiechu jesieni w legendach, przysłowiach, baśniach, mitach. Kto wiedział, że już starożytni wysoko je cenili, a poeci wspominali? Tworzenie własnych utworów literackich z udziałem jabłka przyniosło Brunowi Maruszczakowi z kl IIIc pierwszą nagrodę za komiks. Gratulujemy! Mamom zaś dziękujemy za pyszne wypieki i jabłkowe specjały.

 

- szóstoklasiści spotkali się z pisarzem A. Niemirskim w Bibliotece Gminnej, uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w prelekcji pt ,,Gatunki zagrożone wyginięciem” prowadzonej przez przedstawiciela PTOP Salamandra.

- można by ewentualnie wpaść w melancholię podczas eliminacji szkolnych do konkursu Jesienna zaduma, ale kto słyszał i widział to wie, że wcale nie. Wiersze nie ograniczają się do budowania nastroju deszczowej refleksji lecz bawią i budzą wyobraźnię. W gminnej edycji Asia Mikołajczak z kl.Vc otrzymała wyróżnienie.

- kto jeszcze nie ma dosyć narzekania niech przytuli się do pluszowego misia w dniu jego święta, o którym również pamiętamy w naszej szkole.

- w deszczowy, chłodny poniedziałek 22 listopada wspomnieliśmy krainę, gdzie klimat jest jeszcze mniej łaskawy. Odbyły się eliminacje gminnego konkursu Witaj Skandynawio. Cieszył się on tak dużym zainteresowaniem, że konieczne było zorganizowanie gorącej dogrywki.

- kończymy miesiąc huczną zabawą Andrzejkową. Uczniowie klas młodszych przed południem, a starsi wieczorem tańczyli i wróżyli.


Święto Niepodległości

11 listopada to dzień poświęcony miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To okazja, aby oddać cześć tym, którzy słowem i czynem wywalczyli nam niepodległość.


10 listopada to dzień, w którym społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyły się apele na poziomach klas I–III i IV–VI.

Uroczystość rozpoczęła się zaśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno–muzyczny mówiący o walce Polaków o niepodległość. Przedstawili ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków.

 

Pasowani ołówkiem

Dnia 14 października 2010r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Tarnowie Podgórnym odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków do społeczności szkolnej.


Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców i wychowawców. To święto już na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Uczniowie klas Ia, Ib, i Ic wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami punktualnie o godz. 10:00 stawili się w sali GOK.

Na uroczystości nie zabrakło pana Wójta Gminy Tadeusza Czajki oraz naszych pań dyrektor Marii Stachowiak i Doroty Pietrzak. Honorowym gościem była Dobra Wróżka. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane z niecierpliwością oczekiwały momentu pasowania. Święto zakłóciła Zła Wróżka, która obraziła się, ponieważ nie została zaproszona. Zamieniła pierwszoklasistów w żółtodzioby. Aby zły czar prysł uczniowie musieli wybrać do czterech krain i wykonać czekające tam na nich zadania. Pierwszoklasiści nie tylko śpiewali piosenki, tańczyli, grali na flażoletach, recytowali wiersze, ale również odgadywali zagadki popisywali się wiedzą o Ojczyźnie. Wszyscy zdali egzamin celująco, dzioby zniknęły. Wtedy nastąpił  najbardziej oczekiwany moment uroczystości czyli ślubowanie. Przy głosie werbla na scenę został wprowadzony Sztandar Szkoły, na który uczniowie z przejęciem w oczach ślubowali sumiennie wypełniać swoje obowiązki, pilnie się uczyć, szanować nauczycieli i rodziców, dbać o dobre imię szkoły i być dobrym Polakiem.

Po ślubowaniu pani dyrektor kolorowym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Wychowawczynie i rodzice dla upamiętnienia tej uroczystości wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki wszystkim uczniom.

Cała uroczystość przebiegała w miłej i zabawnej atmosferze. Pierwszaki na długie lata pozostawią w pamięci to ważne wydarzenie w ich życiu, które zostało również uwiecznione na licznie zrobionych zdjęciach i nakręconych filmach.


Dzień Patrona

Dzień Patrona w naszej szkole obchodzimy 16 października, w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Tego roku, wyjątkowo, świętowaliśmy już 14 października.

Do szkoły przyszliśmy tego dnia elegancko ubrani. W grupach – klasy 0–III i klasy IV–VI obejrzeliśmy przedstawienie dedykowane Naszemu Patronowi. Następnie w salach mieliśmy zajęcia z wychowawcami. Każde zajęcia przybliżały nam naukę i życie Jana Pawła II. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła na Mszę świętą. Wszystkie klasy prezentowały się wspaniale - uszykowały transparenty, szarfy i chorągiewki w barwach papieskich.

Wcześniej mogliśmy brać udział w wielu konkursach związanych z osobą naszego Patrona. Wyróżnione i nagrodzone prace konkursowe można było obejrzeć na okolicznościowej wystawie.


Każdy może dbać o środowisko, w którym żyje!

Pod takim hasłem uczniowie z klas młodszych I-III Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, dnia 20 września 2010r. rozpoczęli akcję Sprzątania Świata.

O godzinie 11.00 wraz z wychowawcami wyruszyli z budynku szkoły do pobliskiego parku, zaopatrzeni w gumowe rękawice i foliowe worki na śmieci. Po przybyciu na miejsce panie Halina Biedziak i Iwona Rozmus, które zainicjowały akcję, poinformowały o celowości przeprowadzania takich działań. Nie trzeba było długo tłumaczyć i zachęcać. Podzielono teren całego parku na sektory. Za każdy z nich odpowiedzialna była inna klasa. Po paru minutach na rozległym terenie - od Skate Parku, przez trawnik przy budynku zerówki, obszar okalający staw z fontanną, aż po zadrzewioną zachodnią część - prace ruszyły pełną parą. Dzieci zebrały pokaźną ilość nieczystości, które zaraz segregowano do odpowiednio opisanych worków. Następnie zawiązane torby zgromadzono w wyznaczonych miejscach, skąd zostały zabrane przez pracowników Gospodarki Komunalnej.

Nasi uczniowie udowodnili, że mimo młodego wieku można dbać o najbliższe środowisko. Takie małe działania składają się na wspólną troskę o naszą planetę Ziemię i jej drobną część – Tarnowo.


Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2010/2011. Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym już prawie nowa!

Po raz ostatni – jak zapewniła Pani Dyrektor Maria Stachowiak – witamy nowy rok szkolny w otoczeniu budowy. Prace wykończeniowe nowego skrzydła szkoły wkrótce zostaną zakończone. W obecności dzieci, rodziców i nauczycieli 1 września na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011. Msza święta, sztandar, galowe stroje podkreśliły wagę wydarzenia.


W murach jeszcze niepowiększonej szkoły pracują nad osiągnięciem coraz lepszych wyników uczniowie, dla których to kolejny wrzesień oraz 65 zerówkowiczów i 76 pierwszoklasistów.

Dwa z trzech oddziałów zerowych już ostatnie miesiące korzystają z gościny w dawnych salkach parafialnych. Dzieci z klasy Ia, Ib I Ic spotkały się po raz pierwszy w swoich salach z wychowawczyniami.

W nowym roku realizowane będą wszystkie zadania dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze szkoły na wysokim poziomie. Przygotowano propozycje wycieczek, Zielonych Szkół, spotkań, uroczystości, konkursów przedmiotowych i artystycznych, zawodów sportowych i wiele innych atrakcji. Uczniowie mogą korzystać z szerokiej oferty kół zainteresowań, a dzieci o indywidualnych potrzebach objęte są profesjonalną opieką logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Uczestnictwo w zajęciach dodatkowych jest możliwe dzięki sprawnemu działaniu świetlicy. Podzielone na grupy wiekowe, w osobnych salach, bezpiecznie bawią się i pracują sześciolatki, siedmiolatki oraz dzieci starsze.

Pomimo jeszcze na krótko ograniczonych warunków lokalowych, w czystych i bogato wyposażonych klasach uczyć się będzie ogółem 443 uczniów. Pełne zapału grono pracowników wraz z podopiecznymi dotrwa do zbliżającego się dnia przeprowadzki.

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.