Z życia szkoły 2011/2012

czerwiec pełen wrażeń                       

Zanim pożegnaliśmy szkolne mury, świętowaliśmy Dzień Dziecka na sportowo, następnie oglądaliśmy z zainteresowaniem przedstawienie Teatru Droga oraz zmierzyliśmy się w pojedynkach na logiczne myślenie w Turnieju Szachowym.

Uczniowie klas V i VI przygotowywali się do bezpiecznych wakacji uczestnicząc w warsztatach z samoobrony oraz zajęciach praktycznych z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Krav Maga Polska i Wodne Pogotowie Ratunkowe z Poznania. Nasi najlepsi z najlepszych, czyli 44 wspaniałych, w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie mieli możliwość wyjazdu i zwiedzenia stolicy Niemiec - Berlina. Wydarzenia te odbyły się dzięki współpracy Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego z Radą Rodziców.

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po czerwcu pełnym wyjątkowych atrakcji, a nadszedł upragniony dzień zakończenia roku szkolnego. Podczas uroczystych apeli pani Dyrektor Maria Stachowiak wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom z najlepszymi wynikami. Szczególnie wiele miłych chwil i wzruszeń dostarczyli całej społeczności uczniowie klas VI, którzy dzięki wytężonej pracy osiągnęli ogromny sukces na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową i stali się dumą rodziców, jak i nauczycieli.

Nagroda Wójta Gminy Tarnowo Podgórne dla najlepszego absolwenta powędrowała do rąk Laury Koniecznej z kl.VIb.

Podczas uroczystości łzy wzruszenia mieszały się z radością i gromkimi brawami z powodu fantastycznie przygotowanej części artystycznej. Gdy birety poszybowały w górę, dla wszystkich zgromadzonych stało się jasne, że to już moment rozstania i że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Korzystając z okazji, pragniemy Państwa powiadomić, iż 13 października 2012r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym będzie obchodzić Jubileusz 50-lecia Szkoły. Już dziś zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na tą uroczystość organizujemy bowiem Zjazd Absolwentów.




z wizytą w leśnej ostoi

Dnia 21 czerwca klasy 0a, 2b oraz 3a skorzystały z zaproszenia łowczych z Kola Łowieckiego nr 2 Ratusz w Poznaniu.

Panowie Czesław Kwiatek i Józef Szała czekali na nas w Nadleśnictwie Grudna w Chacie Łowieckiej. Na polanie leśnej paliło się ognisko, a na pieczenie w jego żarze czekały kiełbaski.

Łowczy bardzo ciekawie opowiadali dzieciom o swojej pracy, która polega na dożywianiu zwierzyny leśnej w czasie ciężkiej zimy (między innymi kasztanami, które dzieci zbierały jesienią), ochronie jej oraz rozmnażaniu. Zwierzyna chora podlega naturalnej segregacji. Człowiek tylko w mądry sposób kontroluje jej właściwy przebieg. Dowody tej pracy można było zobaczyć na fotografiach, które zdobiły ściany w chacie łowieckiej, niektóre z nich miały 50-letnią historię.

Potem wyruszyliśmy na spacer do lasu zwracając po drodze uwagę na ciekawostki przyrodnicze takie jak nory lisów, borsuków i kun oraz gniazda ptaków, w których pojawiły się młode. Zwróciliśmy też uwagę na obfitość krzewów jagodowych.

Utrudzeni wędrówką z przyjemnością zajęliśmy się pieczeniem i zajadaniem kiełbasek.

Długo będziemy wspominać gościnność, ciszę i spokój w leśnej ostoi.




turniej szachowy 2012

Dnia 21 czerwca odbył się Szkolny Turniej Szachowy.

Wzięło w nim udział szesnaścioro dzieci. Nad przebiegiem czuwał opiekun koła szachowego, Bartosz Trochimowicz wraz z arbitrem zaprzyjaźnionego klubu szachowego z Szamotuł. Po ekscytującej walce zwycięzcą turnieju został Antoni Sikorski, drugie miejsce zajął Dawid Kapturczak, a trzecie Mikołaj Zieliński - uczniowie klasy 6a.

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w turnieju i życzę powodzenia w dalszych potyczkach szachowych.




mali kibice - euro 2012




DZIEŃ rodziny

W środę 06.06.2012r. odbyła się niezwykła uroczystość - Dzień Rodziny. W tym dniu swoje święto obchodziły dzieci z kl. 0a, ich mamusie, tatusiowie oraz rodzeństwo.

Impreza w salkach katechetycznych rozpoczęła się o godz. 17.00 od pięknie wykonanych przez dzieci piosenek "Moja rodzina" i "Mój dom". W dalszej części odbyły się konkursy rodzinne i sportowe m.in. rzuty do celu, skoki z miejsca dodawane, nawlekanie makaronu na czas, wyścigi z jajkami itp. Interesującą atrakcją dla wszystkich okazał się konkurs plastyczny pt. "Portret swojego dziecka" wykonany przez jednego z rodziców (w czasie 2 min.) z zawiązanymi oczami. Po konkursach i zawodach sportowych nastąpiło wręczenie drobnych upominków uczestnikom, zakupionych z funduszy klasowych. Resztę dnia rodziny spędziły na tradycyjnym słodkim poczęstunku, zabawie przy muzyce w sali i na świeżym powietrzu. Uroczystości takie podkreślają i cementują więzy rodzinne i zachowują tradycje.
   
Serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które przybyły na uroczystość, za udział w rywalizacji a przede wszystkim za dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas.




DZIEŃ SPORTU

Dzień Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym spędzili bardzo aktywnie. Zorganizowano bowiem Dzień Sportu. Co prawda deszcz  uniemożliwił przeprowadzenie zawodów lekkoatletycznych, jednak konkurencje odbywające się na terenie szkoły były tak różnorodne i ciekawe, że nikt nie przejmował się pogodą.

Klasy 0-3 próbowały swoich sił m.in. w skokach przez skakankę, toczeniu piłki tenisowej do strefy czy marszu z poduszką na głowie, a dzieci z klas 4-6 rzucały rzutkami do tarczy, piłką lekarską do strefy oraz strzelały do bramki kijem do unihokeja. Za każdą dyscyplinę uczniowie otrzymywali punkty.

Po zsumowaniu wszystkich wyników, również z konkurencji drużynowych (stonoga, pod mankietem, zwiąż-rozwiąż), wyłoniono zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali pucharami. Z klas pierwszych najlepsza okazała się klasa 1c, z drugich 2c, z trzecich 3a, z czwartych 4c, z piątych 5c, z szóstych 6c, natomiast w zerówce 0a.

Po wzmożonym wysiłku fizycznym uczniowie mogli odpocząć przy wspólnym grillu.

Za ten niezapomniany dzień serdecznie dziękujemy organizatorom - pani Joannie Kapłon, pani Romie Szymaniak, pani Maroli Walusz oraz panu Michałowi Kwiatkowskiemu.



czas wycieczek - MAZURY

23 maja br. wybraliśmy się na 3-dniową wycieczkę na Mazury.

Po drodze zwiedziliśmy uroczą starówkę Torunia i zamek krzyżacki w Gołubiu-Dobrzyniu. Późnym popołudniem dotarliśmy do miejsca zakwaterowania - Klewek koło Olsztyna, ośrodka położonego nad jeziorem. Kolejny dzień był pełen wrażeń. Najpierw koncert organowy w Świętej Lipce zwanej Częstochową północy, potem Reszel - zamek biskupi, aż wreszcie ruiny kwatery Hitlera w Kętrzynie. Zwiedziliśmy dużo bunkrów m.in. miejsce narad ekipy Hitlera i jego zastępcy. Po powrocie do Klewek pojechaliśmy w głąb lasu bryczką ciągniętą przez 2 piękne, duże i silne konie. Potem ognisko z kiełbaskami i zajęcia sportowe.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Olsztyn z wesołym przewodnikiem, który z radością oprowadzał nas po uliczkach starówki. Później - Olsztynek. Ten skansen był chyba jedną z milszych wycieczek, ponieważ zwiedzanie było formą spaceru po parku. I wreszcie Grunwald – wyczekiwana chwila naszej wycieczki. Chodziliśmy po polach Grunwaldu w miejscu, gdzie odbyła się bitwa Polaków z Krzyżakami.

No i na koniec wycieczki, po szczęśliwym powrocie do Tarnowa Podgórnego zanurkowaliśmy w objęciach naszych Rodziców.

Uczniowie klasy Va, Vb i Vc




czas wycieczek - gniew i malbork

14 maja br. wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę. Celem naszej wyprawy był Gniew i Malbork - miasta, które słyną z tego, że znajdują się tam stare zamki krzyżackie.

Po drodze mieliśmy zaplanowane zwiedzanie katedry w Pelplinie. Obejrzeliśmy pięknie zachowane sufity i ogromny ołtarz. Przewodnik opowiedział ciekawą historię, związaną z jednym z obrazów, znajdujących się w katedrze. 

Droga z Tarnowa Podgórnego do Gniewu była bardzo długa, ale kiedy zobaczyliśmy w dali zamek gniewski, bardzo się ucieszyliśmy. Pobyt w Gniewie rozpoczęliśmy od warsztatów, następnie była żywa lekcja historii. Po obiedzie udaliśmy się na krótki spacer po Gniewie, a potem było ognisko i smażenie kiełbasek oraz krótkie przygotowane przez nas występy. Największą atrakcją było nocne zwiedzanie zamku z pochodniami i spotkanie z duchami. Wszyscy długo będziemy pamiętali ten wieczór.

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Malborka. Tam zwiedzaliśmy ogromny średniowieczny zamek, który zamieszkiwali w dawnych czasach Krzyżacy. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o życiu w dawnych czasach, oglądaliśmy broń, zbroje rycerskie oraz wyposażenie komnat braci zakonnych.

Niestety, to były ostatnie atrakcje wycieczki. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczka była bardzo udana i długo ją będziemy pamiętać.


Uczniowie klasy IVb i IVc




konkurs przyrodniczy

Uczennice klas VI naszej szkoły Laura Konieczna, Magdalena Małyska, Julia Szefler i Alicja Struzik wzięły udział w XI Gminnym Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lusówku.

W rywalizacji z rówieśnikami z sąsiednich szkół zajęły III miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy im miejsca na podium, gdyż tematyka konkursu była bardzo rozległa - od rozpoznawania liści drzew przez orientację w ochronie środowiska w naszej gminie, po pracę z mapą i odszukiwanie na niej miast, rzek i krain geograficznych Polski.




święto konstytucji trzeciego maja

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym zawsze celebruje ważne dla niej i jej uczniów uroczystości. Tuż przed 221 rocznicą uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przygotowano i zaprezentowano całej społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny poświęcony temu wydarzeniu.

Uczestnicy uroczystości dowiedzieli się co to są reformy i kto je wprowadzał, jaka była sytuacja polityczna w kraju, jacy ludzie pracowali dla dobra Polski w okresie Oświecenia, nad czym obradował Sejm Czteroletni i co było owocem jego prac.

Pierwsza w Europie Konstytucja miała ogromny wpływ na dzieje naszego kraju i życie jego mieszkańców: zniosła liberum veto, rozszerzyła prawa mieszczan, osłabiła pozycję  magnatów, wzmocniła władzę wykonawczą, a króla uczyniła głową narodu.
   
Wszyscy wykonawcy z zapałem i oddaniem wcielili się w swoje role. Byli tak przekonujący, że publiczność nagrodziła ich długą owacją.

A po przedstawieniu dały się słyszeć głosy publiczności: ,,Naprawdę, to było świetne!”. I jest to najwspanialsza nagroda dla wszystkich, którzy w przygotowaniach i przedstawieniu brali udział.

 


zdrowe mleczaki to uśmiechnięte dzieciaki

W kwietniu, w ramach obchodów miesiąca zdrowia, naszych sześciolatków oraz dzieci przebywające w świetlicy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym odwiedził lekarz dentysta - pani Anna Spychała.

Uczniowie z radością przywitali panią doktor, która na początek przeczytała wszystkim książeczkę „Zuzia idzie do dentysty” z lubianej przez małych czytelników serii Wydawnictwa Media Rodzina, a następnie wytłumaczyła dzieciom, co się dzieje w gabinecie stomatologicznym, kiedy ktoś przychodzi do kontroli. Uczniowie poznali charakterystyczne narzędzia, których używa dentysta. Jednak najbardziej byli zaskoczeni, gdy okazało się, że piłeczki do ping-ponga mogą udawać zęby. Zabawa, którą zaproponowała pani doktor, polegała na jak najszybszym poszukaniu zdrowych zębów wśród tych z próchnicą. Celem tych zajęć było kształtowanie nawyków higieny jamy ustnej oraz oswajanie lęku przed wizytą u dentysty.

Uczniowie w podziękowaniu, pokazując swoje zdrowe zęby, odśpiewali głośno piosenkę „Szczotka, pasta”. Pani doktor wysłuchała również wiersza specjalnie dla niej przygotowanego pt. „Dentysta”.

Spotkanie ze stomatologiem zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego „Zdrowe mleczaki to uśmiechnięte dzieciaki” oraz wręczeniem dyplomów zwycięzcom.

Wszyscy uczestnicy zajęć profilaktycznych otrzymali pamiątkowe naklejki i kolorowanki. Uśmiechom nie było końca!




los ziemi w twoich rękach

Pod takim hasłem uczniowie klas I-III obchodzili w tym roku Światowy Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym.

Działania przypominające o ochronie środowiska i segregacji odpadów kontynuowano przez cały tydzień. Rozpoczęto od tego, że uczniowie poszczególnych klas wykonali zespołowo plakaty, które propagowały troskę o otoczenie, w którym żyjemy. W ramach konkursu wyłoniono zwycięzców.

Stopień swojej świadomości ekologicznej klasy trzecie potwierdziły pisząc test, w którym musiały odpowiedzieć na pytania - m.in. w jakim stopniu człowiek będąc w każdym wieku może dbać o planetę, na której żyje.

Pod koniec tygodnia, w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, uczniowie spotkali się z łowczymi z Koła Łowieckiego nr 2 Ratusz w Poznaniu. Przyjechali do nas łowczy założyciel tego koła pan Czesław Kwiatek i pan Józef Szała. Łowczy opowiadali bardzo interesująco o swojej pracy, która w całości służy zwierzynie leśnej - jej ochronie, dożywianiu i rozmnażaniu. Nauczyciele prowadzący koła przyrodnicze w klasach I-III nawiązali współpracę z łowczymi z tego koła jesienią 2011r. Dzięki uprzejmości pana Józefa Szała i jego żony Elżbiety kasztany, żołędzie i orzechy zebrane jesienią trafiły jako karma do paśników.

Oprócz tego uczniowie klas młodszych od marca 2012r. realizują plan wyjazdów do Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie uczestniczą w zajęciach ścieżki ekologiczno-przyrodniczej.

Wszystkie wspomniane działania mają na celu uświadomienie uczniom, że postępujący rozwój uprzemysłowienia powoduje degradację środowiska. Ważne jest, abyśmy zrozumieli, że każdy, nawet dziecko, może dbać o otoczenie, w którym żyje.



rozśpiewana gmina   

W sobotę 14.04.2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury „Sezam” odbył się Przegląd Wokalistów Rozśpiewana Gmina.

Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic z klas 0-3. Natalia Ciechanowska, Aleksandra Szkałuba oraz zespół Emilia Kubiak i Nicole Kłos otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, umiejętności i odwagi.    

 


jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ponad dwadzieścia już tak!

Tym oto okrzykiem uczniowie jednej z klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym radośnie przywitali Panią Wiosnę i jej prawą rękę - Wiosenkę.

21 marca nie tylko jaskółki zawitały do nas. Uczniowie klas 0-3 po odgadnięciu zagadki stawali się biedronkami, bocianami, kukułkami, niedźwiadkami, przebiśniegami i słoneczkami. Natomiast starsi uczniowie losowali znane przysłowia związane z porą roku wiosna, a następnie przedstawiali je podczas krótkiej inscenizacji. Przygotowania do obchodów Dnia Wiosny rozpoczęły się już tydzień wcześniej.

Każda klasa wzięła udział w licznych konkursach zorganizowanych z tej okazji - Marzanno przywołaj wiosnę, Wiosenny stroik- kompozycja kwiatowa, Wiosenne okno na świat - plakat. Efekty tej ciężkiej, ale jakże twórczej pracy można podziwiać w klasach i na korytarzach szkolnych. Zostały one również docenione i nagrodzone.

Tego dnia został także podsumowany konkurs ekologiczny organizowany w naszej szkole przez firmę Ecoschool. Okazało się, że najwięcej tonerów zebrali uczniowie klasy 0B. Naszym najmłodszym podopiecznym serdecznie gratulujemy! Również starsi uczniowie nie zawiedli - Laura Konieczna z klasy VIb została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego i finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, natomiast Piotr Dudziak z klasy IVB zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Tydzień później, 28 marca, ku radości całej społeczności szkolnej, odbył się po raz pierwszy w naszych murach Kiermasz Wielkanocny. Został on zorganizowany przez Radę Rodziców i koło plastyczne. Szaleństwo kiermaszowe rozpoczęło się już o poranku i trwało do godziny 18:00. Gigantyczne pisanki, barankowe rzeźby oraz przepiękne palmy wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziny cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Kiermasz Wielkanocny powtórzy swój sukces! Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!



zakamarkowe spotkanie z książką

Dnia 12 marca 2012 roku na zaproszenie wychowawców klas odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Wydawnictwa Zakamarki - pani Agnieszka Cienciała.

Drugo - i trzecioklasiści uczestniczyli w spotkaniu, którego celem było zapoznanie ich z bogatą ofertą dotyczącą literatury szwedzkiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książek o przygodach Tsatsikiego autorstwa Moni Nilsson („Tsatsiki i mamuśka”, „Tsatsiki i tata poławiacz ośmiornic” oraz „Tylko Tsatsiki”). Okazało się, że Tsatsiki od dawna znany jest małym czytelnikom, więc radość ich z tego spotkania była tym większa, gdy dowiedzieli się, że mogą zakupić swoje ulubione książki - zwłaszcza nowość rynkową „Tylko Tsatsiki”.


wydarzenie kulturalne w szkolnych murach, czyli słów kilka o konkursie recytatorskim wiosenne przebudzenie

12 marca 2012r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego Wiosenne Przebudzenie. Nasi recytatorzy przygotowali się do niego solidnie, aby na jurorach zrobić jak najlepsze wrażenie.

Myślę, że tytuł tego konkursu wzbudził pozytywne emocje wśród uczniów, a może przede wszystkim rozbudził potrzebę kontaktu z poezją i próbą namalowania kolorów wiosny przy pomocy słowa. To chyba dobry pomysł, by obudzić się z zimowego snu i zarażać innych swoim radosnym nastawieniem, aż do jesiennej zadumy.

I tak, wśród laureatów znaleźli się:

Klasy 1-3:

I miejsce Zofia Marciniak IIIa,
II Jakub Ignatowicz IIc,
III Urszula Trojanowska Id.


Klasy 4-6:

I miejsce Anna Pietrzak IVa,
II miejsce Michalina Maniszewska IVa,
III miejsce Karolina Dolata z klasy VIc.

16 marca 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sezam w Tarnowie Podgórnym został rozstrzygnięty kolejny etap tego konkursu. Nasze dzieciaki godnie reprezentowały szkołę. Bo oto okazało się, że Anna Pietrzak zajęła trzecie miejsce, a Zofia Marciniak i Jakub Ignatowicz otrzymali wyróżnienie. Brawo! Gratulujemy sukcesów, a przy okazji dziękujemy wszystkim naszym szkolnym recytatorom za udział w konkursie. Bo przecież każdy jest już wygrany, kto choćby czyta i mówi wiersze.


wiadomości sportowe

15 marca reprezentacje naszej szkoły brały udział w Gminnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Unihokeju.  

Dziewczęta w składzie: Magdalena Gibała, Katarzyna Guźniczak, Joanna Mikołajczak, Karolina Dolata, Zofia Nowaczyk, Sonia Szymczak, Agata Wawro, Sandra Kozyra zajęły miejsce II. Reprezentacja chłopców zajęła miejsce V.

W sobotę 17 marca 2012r. w naszej pięknej sali gimnastycznej odbył się Turniej Szermierczy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym.

Jak podają organizatorzy, była to pierwsza impreza rozgrywana w ramach Grand Prix Wielkopolski w szpadzie. 
W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy arkana sztuki fechtunku poznają pod czujnym okiem trenera UKS Atlas p. Pawła Kapłona. Trzymaliśmy kciuki za naszych i warto było! Dumni jesteśmy ze wszystkich zawodników reprezentujących naszą szkołę, bo walczyli dzielnie i uczciwie, choć z trudnymi i często starszymi przeciwnikami.

Największy sukces odniósł Miłosz Urbański zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii. Brawo! Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy sukcesów w następnych zawodach. Poznajecie swoje koleżanki i kolegów w tych fantastycznych strojach?

Więcej informacji na temat turnieju  i galerię zdjęć znajdziecie na stronie OSiR.




podziękowania

 



Trochę o naszych najmłodszych uczniacH

Pierwszy semestr w życiu uczniów z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym polegał nie tylko na intensywnej nauce, ale również obfitował w wiele atrakcji.

Dzieci regularnie uczestniczyły w koncertach Pro Symfoniki rozwijając wrażliwość muzyczną, a także zapoznały się z pięknem muzyki Chopina podczas wyjazdu do kina na film pt. „Latająca maszyna”.

Z dużym zainteresowaniem najmłodsi w naszej szkole oglądali przedstawienia teatralne przygotowane i prezentowane specjalnie dla nich w Gminnym Ośrodku Kultury "Sezam". Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Nadleśnictwa w Pniewach - ścieżka dydaktyczna po lesie oraz do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie oglądali przedstawienie teatralne, szopkę, wystawy świąteczne i mogli wykonać własne ozdoby choinkowe.

Świątecznym zwyczajem w grudniu odbyły się wigilie klasowe i spotkanie ze św. Mikołajem.

Styczeń obfitował również w niezapomniane chwile. Z udziałem zespołu tanecznego Hajdasz odbył się balik karnawałowy, podczas którego dzieci mogły zaprezentować się w pięknych przebraniach i potańczyć w rytm ulubionych melodii. Szczególnie cenne były uroczystości pozwalające przeżywać chwile radości w gronie bliskich - rodziców i dziadków. Odpowiednią okazją ku temu było zorganizowanie Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną, wręczyły upominki, doceniając w ten sposób troskę i miłość, jaką darzą ich dziadkowie.

Codzienne życie klasowe oraz imprezy i wyjazdy przyczyniły się do integracji uczniów, przeżywania przez nich wzruszeń oraz kształtowania postawy współuczestnictwa i współdziałania w społeczności szkolnej.



I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 DOBIEGŁ KOŃCA!

W piątek 3 lutego 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym odbył się apel z okazji zakończenia I semestru roku szkolnego 2011/2012.

Podczas spotkania w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Maria Stachowiak wspólnie z wychowawcami klas wręczyła dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu. Jesteśmy z Was dumni, a pozostałym życzymy, by dołączyli do tego grona w II semestrze! Mocno trzymamy kciuki!

Podsumowaliśmy również konkurs wartości Wylądował ktoś, zgadnij co to za gość, organizowany przez Radę Rodziców przy współpracy z nauczycielami. Nagrodą dla laureatów tego konkursu był wyjazd do Teatru Animacji w Poznaniu.

Warto wspomnieć, że ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszył się także nowy konkurs wymyślony przez zespół matematyków Mistrz logiki oraz świetlicowy konkurs plastyczny Maska karnawałowa.

Karnawałowo dziewczynki i chłopcy z klas 0-III mogli bawić się podczas baliku prezentując przepiękne stroje, natomiast starsi uczniowie szaleli na dyskotece walentynkowej.

Życzymy wszystkim przyjemnych i bezpiecznych ferii zimowych!



NASI NAJLEPSI - WYNIKI ZA I SEMESTR 2011/2012

Klasa 1a

Klasa 1b

Klasa 1c

Klasa 1d

Klasa 2a

Klasa 2b

Klasa 2c

Klasa 3a

Klasa 3b

Klasa 3c

Klasa 4a

Klasa 4b

Klasa 4c

Klasa 5a

Klasa 5b

Klasa 5c

Klasa 6a

Klasa 6b

Klasa


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA DLA KLAS IV-VI



BALIK KARNAWAŁOWY KLAS I-III

 



II HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ TARNOWIA GOOL CUP

Dnia 14 stycznia 2012 roku odbył się II halowy turniej piłki nożnej o puchar wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tarnovia Gool Cup dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych.

To wydarzenie sportowe odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Dzięki profesjonalnemu przeprowadzeniu turnieju przez gospodarza, czyli sekcję piłki nożnej GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne i Szkołę Podstawową w Tarnowie Podgórnym, odniosło ono wielki sukces.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które były podzielone na dwie grupy. Warto zauważyć, że turniej nie był organizowany tylko dla chłopców. Reprezentantkami płci pięknej były Katarzyna Pawlak z KS 1920 Mosina oraz będąca kapitanem MTS Tarnowiak Karolina Majda.
   
Bardzo zacięta walka oraz wyrównany poziom sprawiły, że mecze były widowiskowe i trzymały w napięciu. Jeden z gospodarzy turnieju, MTS Tarnowiak, dzięki trzem zwycięskim pojedynkom zajął pierwsze miejsce w grupie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Tarnowa Podgórnego bardzo się starała, jednak zajęła zaszczytne trzecie miejsce, ulegając w swojej grupie Warcie Poznań 2:1 oraz Rawii Rawicz 2:0. 

Kolejnym etapem zawodów były półfinały, gdzie nasza szkoła grała z klubem z Mosiny. Gra napawała optymizmem młodych Tarnowian, ale wynik podczas końcowego gwizdka brzmiał 2:0 przeciwko nim. O wiele lepiej układały się losy MTS Tarnowiak, które zakończyły się wygraną 2:1 nad zespołem z Rawicza. Finał rozgrywany był przy pełnych trybunach. Spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny tego dnia - MTS Tarnowiak oraz Warta Poznań. Twarda walka, wysokie umiejętności młodych adeptów piłki nożnej rozgrzały atmosferę na trybunach do czerwoności.

Ostatecznie II halowy turniej piłki nożnej o puchar wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tarnovia  Gool Cup wygrała ekipa Warty Poznań wynikiem 2:1.

Końcowa klasyfikacja turnieju piłki nożnej o puchar wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tarnovia Gool Cup:

1.       Warta Poznań

2.       MTS Tarnowiak

3.       Błękitni Owińska

4.       Rawia Rawicz

5.       KS 1920 Mosina

6.       Kopernik Poznań

7.       Orlik Poznań

8.       SP Tarnowo Podgórne

Królem strzelców został piłkarz MTS Tarnowiak Maksymilian Wentland. Najlepszym piłkarzem zdaniem trenerów został Michał Suchocki ur. 2002 roku z Orlika Poznań, a najlepszym bramkarzem Artur Kołtyński z MTS Tarnowiak.

Żaden z uczestników nie wyjechał z Tarnowa Podgórnego z pustymi rękoma. Każdy z nich otrzymał medal, a drużyny plasujące się w pierwszej trójce również puchary ufundowane przez wójta Gminy Tarnowo Podgórne pana Tadeusza Czajkę. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Maria Stachowiak.
   
Kierujemy podziękowania w stronę firm: ALTER, Chata Polska Tarnowo Podgórne oraz DabArt, które były sponsorami i ufundowały nagrody oraz napoje dla uczestników turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w grę. Miejmy nadzieję, że w podobnym składzie spotkamy się za rok.

 


ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ W TARNOWSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szóstego grudnia w świąteczny nastrój wprowadziły nas Mikołajki obchodzone w klasach z wychowawcami. Radościom i uśmiechom nie było końca! Obwieściły, że nadszedł czas wielkich przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, które są już tradycją w naszej szkole.


Wszyscy zabrali się z ochotą do pracy, tworząc piękne świąteczne dekoracje w klasach, na korytarzach i w świetlicy oraz robiąc stroiki, kartki, pierniki i wiele innych ozdób na coroczny kiermasz świąteczny, który odbył się 14 grudnia. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście mogli podziwiać własnoręcznie zrobione bożonarodzeniowe cuda i oczywiście je nabyć. Gwoździem programu okazały się rodzinnie przygotowane szopki bożonarodzeniowe! Uczniowie chętnie zaangażowali się również w akcję Góra Grosza oraz liczne konkursy - życzenia świąteczne, świąteczna kartka, ozdoba choinkowa.

Nie przeszkodziło im to jednak, by wytężyć umysły i dać z siebie wszystko podczas Konkursów Wojewódzkich. Do etapu rejonowego w konkursie przyrodniczym dostali się uczniowie: Laura Konieczna (6B), Katarzyna Domitrz (5A), Aleksandra Walkowiak (5A), Anna Maria Dudziak (5B), Marta Kończal (5B), Antoni Horowski (5B). Natomiast w konkursie matematycznym w etapie rejonowym reprezentować szkołę będzie Laura Konieczna (6B), która osiągnęła najlepszy wynik. Gratulujemy i mocno trzymamy za Was kciuki!

Po tak intensywnym czasie pracy na wszystkich czekała niespodzianka, którą wyczarowali uczniowie z kółka teatralnego. W czwartek 22 grudnia obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie pt. "Razem", które pokazało nam, jakie wartości są w życiu najważniejsze oraz pięknie świętowaliśmy klasowe wigilie.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!



NIEZAPOMNIANA LEKCJA

Pod koniec roku 2011, korzystając z zaproszenia klasa 0a wraz z wychowawcą wybrała się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie Podgórnym.

Dzieci zapoznały się z charakterem pracy strażaków - miały możliwość dokładnie obejrzeć sprzęt strażacki, przymierzyć niektóre elementy ekwipunku, wejść do kabiny samochodu oraz zapoznać się z procedurą wyjazdu na wszelkie akcje. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy i niebezpieczeństwach z nią związanych, dzielili się z nami swoimi doświadczeniami. 

Bardzo serdecznie dziękujemy dzielnym oraz gościnnym panom strażakom m.in. panu Jakubowi Przybylskiemu i panu Dariuszowi Dolata za zorganizowanie tak wyjątkowej i niezapomnianej lekcji.



OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 



25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze.

Ta jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tradycyjnie już, biblioteka szkolna wraz z kołem redakcyjnym zorganizowała wystawę. Właściciele pluszowych misiów, odpowiadając na naszą prośbę, zaczęli przynosić do biblioteki swoje pluszowe zabawki. Każdy miś został podpisany nazwiskiem właściciela oraz informacjami o niedźwiadku.

Przygotowana została też wystawka pod hasłem Misiowe lekturki, na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku.

 


ZABAWA ANDRZEJKOWA 



WARSZTATY WSZYSTKO O WEŁNIE

Pod koniec października uczestniczki Koła Rękodzielniczego oraz Koła Teatralnego pod opieką nauczycieli - pani Beaty Zalewskiej, pani Katarzyny Zatoki oraz pana Grzegorza Sochy, wybrały się na warsztaty Wszystko o wełnie.


Dowiedzieliśmy się, jakie są rasy owiec, jak przebiegają kolejne etapy obróbki wełny - od momentu ostrzyżenia owcy do powstania gotowego produktu w postaci włóczki lub filcu. Mieliśmy okazję dotknąć wełny różnych owiec, a także alpaki, mogliśmy przekonać się, że zgrzeblenie jest ciężką pracą, że nie tak łatwo uprząść równą nitkę na wrzecionie, że tkanie wymaga niemało wprawy.

Warsztaty trwały zdecydowanie za krótko, mamy nadzieję jeszcze nie raz spotkać się z Panią Agnieszką Jackowiak w jej pracowni, aby zgłębić tajniki wełny.




       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.