logo Szkoły Podstawowej nr 1

Zaproszenie do współudziału w obchodach 60-lecia szkoły

27 maja 2022
Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne,

w związku ze zbliżającym się jubileuszem 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy na przestrzeni lat tworzyli historię i tradycję naszej gminnej szkoły, a także tych wszystkich, którzy aktualnie stanowią społeczność szkolną, o współpracę w działaniach związanych z uroczystymi obchodami.

Mając świadomość bogactwa przeżyć, wspomnień i pamiątek gromadzonych w pamięci zbiorowej mieszkańców gminy (absolwentów szkoły, kadry zarządzającej, administracji i obsługi), prosimy o udostępnienie zdjęć, pamiątek, rysunków, szkiców związanych z naszą szkołą. Wzbogacą one zaplanowaną na uroczystość wystawę i będą materiałem źródłowym albumu o dziejach szkoły. Wiedząc jak znacząca jest nasza placówka w środowisku lokalnym, liczymy na Państwa współpracę i zapraszamy do podejmowania działań mających na celu uświetnienie wyjątkowego dnia jubileuszu szkoły.

Wszelkie udostępnione przez Państwa pamiątki zostaną zabezpieczone i oddane po zakończonych uroczystościach. Zdjęcia i inne dokumenty będą zeskanowane w Sekretariacie szkoły i oddane właścicielom. Termin dostarczania – do 1 lipca.

Jednym z działań zaplanowanych w związku z obchodami święta szkoły jest także zagospodarowanie działki od ulicy Sportowej znajdującej się na naszym terenie na ogródek szkolny, który przeznaczony będzie zarówno na działalność dydaktyczną (letnie lekcje na świeżym powietrzu), jak i rekreacyjno-wypoczynkową dla wszystkich naszych uczniów, starszych i młodszych.

W tym celu zwracamy się do Państwa o pomoc w zagospodarowaniu przestrzeni. Zgodnie z tworzącą się wizualizacją, przy współpracy z architektem krajobrazu, rodzicem z naszej szkoły p. Anną Majorczyk, do realizacji potrzebne będą: mała architektura ogrodowa (ławeczki, skrzynki do nasadzeń, donice, pergole itp.), rośliny, zioła, materiał wypełniający wyznaczoną przestrzeń (kora, kamyki), trawa z rolki.

Deklaracje pomocy przy tworzeniu szkolnego ogródka można zgłaszać telefonicznie lub mailowo w sekretariacie szkoły lub u koordynatorów projektu:

E-mail: sekretariat@sp1tp.pl

lub poprzez dziennik Librus do koordynatorów projektu:

1. Marcin Kobos
  2. Aldona Czubińska